5 důvodů, proč se oblékat po svém

29. července 2015 v 22:09 |  Vše o autentickém oblékání
Lidé jsou různí. Někdo odebírá módní časopisy, inspiruje se stylem hvězd nebo návrhářů a dbá na to, aby byl neustále "in", bez ohledu na to, co sluší právě jemu. Hlavně nechodit v něčem, co už se nenosí. V našich luzích a hájích ovšem panuje jiný trend a to oblékat se tak, aby člověk nevybočoval z řady. Myslím, že všichni máme velmi přesnou představu o tom, co si můžeme obléct a co už se "nehodí" a přitahovalo by nežádoucí pozornost. Ano, všichni jsme pod drobnohledem okolí a cokoli neobvyklého se setkává v lepším případě se zvědavými pohledy, v horším pak s jedovatými poznámkami. Proč? Upřímně, nevím, asi by bylo potřeba odborníka sociologa či psychologa aby tuto českou záhadu rozluštil. Proč si lidé dávají pozor na názor okolí je ale pochopitelné. Všichni chceme být přijímanou součástí společnosti a ti, co tvrdí, že ne, jsou pouze zklamaní a zahořklí z nedostatku přijetí ostatních a radši si namlouvají, že je nepotřebují, aby se vyhli další bolesti. Ironicky právě tito mají odvahu a snad i potřebu se lišit. Proč také ne, když už se přijímaní stejně necítí? A proč je tedy lepší oblékat se po svém?


1. Nikdy se nezavděčíte všem

Bez ohledu na to, jestli dbáte o svůj zevnějšek velmi anebo skoro vůbec, pořád tady bude někdo, komu se to nebude líbit. Jen si vzpomeňte na všechnu tu kritiku a komentáře na adresu ostatních, které jste už slyšeli od lidí ve svém okolí. "Ta se zase vyfintila, kam chce jít na takových podpatcích?" nebo "Bože, ta o sebe vůbec nedbá, pere si ty kalhoty vůbec někdy?" nebo "Je vychrtlá jak anorektička a příšerně zmalovaná" nebo "Kdyby se trochu namalovala a něco zhubla, hned by se na ni dalo dívat o trochu líp" ... Nikdy se nezavděčíte všem. Většinou můžete být rádi i za 10%.

2. Oblečení není povrchní

A to i přesto, že je na povrchu. Není divu, že si dle oblečení tvoříme na ostatní názor, vždyť oblečení o nitru nositelů prozrazuje mnohem víc, než by sami přiznali. I pokud se záměrně oblékají tak, aby vypadali jako někdo, kým nejsou, máme alespoň obrázek o tom, kým by chtěli být - pro sebe, pro ostatní. Některá se narodí jako dáma a některá se do té role záměrně stylizuje, protože její skutečná podstata jí nepřipadá dost přijatelná. A to není jen u žen, i muži se snaží vypadat tak, aby zaujali ženy a obstáli před přáteli. Ne každý se narodil pro oblek či naopak vytahané tepláky :-) A tím se dostáváme k tomu, že každý má jinou povahu a jiné tělo a také jiné předpoklady pro to, co mu bude slušet, v čem se bude cítit dobře, v čem to bude skutečně on. Oblečením můžeme odhalit kdo jsme doopravdy. Je jako plátno pro umělce. Co na sebe dáme určuje výsledný dojem. Barvy, materiály, tvary... Můžete všechny, kdo se zabývají oblečením, označit za povrchní - anebo je považovat za umělce. Nakonec je to na rozhodnutí každého, jak bude na věci nahlížet.

3. Nikdo ve vašem stylu oblékání nebude vypadat tak dobře, jako vy!

Jelikož každému sluší něco jiného, nakonec se dostáváme k tomu, že některé věci některým lidem prostě nesluší. Někdo vypadá naprosto skvěle v meruňkové halence a někdo v tom samém příšerně. Můžete obdivovat cizí styly oblékání, můžete se inspirovat, ale pokud budete vy a budete kopírovat někoho, kdo prostě není vy, tak budete vypadat směšně, ne jako ta nejlepší možná verze sebe sama. Pokud chápete. Naštěstí všichni přirozeně víme, v čem se cítíme dobře a v čem ne. Vzpomínáte na ten kousek oblečení, který na vás někdo oblékl s nejlepšími úmysly a velmi ho chválil, protože se líbil JEMU, ale vy jste se v něm prostě necítili? Tak ten nenoste. Vezměte si to, co se vám tolik líbilo, ale všichni to kritizovali. Vy v tom budete vypadat dobře, především budete vypadta jako VY. A to je důležité, protože...

4. Každý bude hned vědět, s kým má tu čest

Věřte nebo ne, ale naše povaha velmi ovlivňuje naše preference pro výběr oblečení. Jestli máme rádi praktické nebo zdobené, výrazné, obyčejné... pokud se opravdu řídíte tím, co sami chcete, místo rad ostatních a strachu, co na to kdo řekne, budete působit tím správným dojmem a ne jako herci, kteří zapomínají, že už nejsou na jevišti. Pokud máte chuť a baví vás to, ano, můžete ostatní mást a bavit se tím, že vás mají třeba za sportovce, zatímco jediný sport, který provozujete, je procházka k autu. Jen pak budete potkávat další sportovce a vysvětlovat jim, že tak jen vypadáte a tak dále. Nebylo by jednodušší hned na první pohled vědět, s kým budete mít společné zájmy nebo životní styl?

5. Budete spokojenější a ušetříte peníze

A to se vyplatí! Dokud nejste spokojení s tím, co nosíte, máte sklony pořád kupovat nové věci a snažit se ten pocit změnit. Říkáte si, že možná vypadat víc jako ten či onen vám pomůže cítit se lépe, zkoušíte různé kombinace, ale pořád nejste spokojení. A tak kupujete nové a nové věci. Mnoho z nich skončí na dně skříně a už je na sebe nikdy neobléknete. Dokud se neukotvíte ve svém stylu, zkrátka budete mít spoustu zbytečných hadrů, které se k sobě nehodí ani stylově a možná ani barevně a ranní stání před zrcadlem zůstane i nadále noční můrou. Být dneska elegantní či sportovní anebo... není nejlepší být sám sebou? Ano, zřejmě je.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarah's History Sarah's History | Web | 29. července 2015 v 22:19 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím, skvělý článek. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama