Chlapecký typ

3. září 2015 v 17:04 | Nerisa |  Oblékání dle postavy
Dle Kibbeho jde o kombinaci protikladů jin a jang, tedy jin ve velikosti (malá) a rysů tváře (oblé) a jangového těla (šlachovité, nejčastěji hubené, rovné, vystupující kosti). Ač se ženám nemusí líbit označení "chlapecký", je to opravdu asi to nejlepší slovo, jak tyto ženy popsat. Ne proto, že by snad nebyly ženské, ale proto, že nejlépe (a paradoxně nejvíce žensky) vypadají ve stylu oblečení a účesů, které vypadají poněkud chlapecky, mužsky. Zatímco romantičky vypadají v mikinách utopeně až směšně, chlapeckému typu právě sedí kalhoty, tenisky, vesty, košile a krátké účesy. Až se dostanete k ukázkám, pochopíte.


Fyzický vzhled:

 • buď mají malou výšku anebo působí, jako že ji mají (ostatní jim hádají míň cm, než reálně mají)
 • tělesné proporce jsou rovné, spíše kostnaté, šlachovité, nemají výrazné boky ani hrudník, bývají štíhlé, s dlouhými končetinami (samá ruka, samá noha)
 • velké oči, malý nos, střední až úzké rty, kulatý obličej
 • vlasy mohou být různé, nejčastěji ovšem jemné, jakoby hedvábné
 • pohybují se často energicky, rychle, bývají obratnéPovaha:

Chlapecký typ je tak trochu rebel. Je to jeho přirozeností. Rád provokuje svým vzhledem, názory i vystupováním, tam kde by romantička zvolila šaty a klasická dáma kostýmek, žena chlapeckého typu si vezme otrhané kalhoty s košilí a je spokojená. Možná ne dřív, než se smíří s tím, kdo je, ale potom obvykle ano. Nízká výška je předností, je to tím, co poutá pozornost na první pohled a dává tomuto typu jeho typické vyzařování. Malá, drzá, která všude vleze a nic si nenechá líbit. Stojí si za svým, ráda se baví, může ji lákat nebezpečí. Bude tou první, kdo navrhne nějakou akci a také tou poslední, kdo vycouvá, když bude v sázce její odvaha. Chlapecký typ nutně neznamená nudný nebo asexuální, trocha provokace naopak tomuto typu sedne. Není to smyslná romantická svůdkyně, je to výrazná, dráždivá potvůrka (prominete-li mi ten výraz, ale zde je opravdu na místě a není myšlen ve zlém). Může toužit po pozornosti nebo spíš být ten typ, co je radši sám. Přesto má v sobě energii, kterou jen tak něco nezastaví.Oblečení pro chlapecký typ:

 • můžete si dovolit výrazné kombinace barev, veselé či geometrické potisky, ale nepřežeňte to s barvami, které k sobě vůbec neladí, vezměte si na pomoc třeba barevnou škálu svého typu z barevné typologie (všechny barvy v odstínech jedné palety by k sobě měly ladit) nebo barevný kruh, kde je ukázáno, které protilehlé barvy k sobě ladí (modrá a žlutá, např.)
 • kabáty, bundy a saka - krátké, pánského stylu, výrazné prvky, mohou mít geometrické okraje, třásně na ramenou, výrazné knoflíky, kožené bundičky, sako (ale ne přespříliš elegantní jako klasický typ), + jakékoli vesty jsou hlavně vaše záležitost
 • sukně nejléperovné nebo zužující se směrem dolů, délka od mini až ke kolenům, dlouhé jen výjimečně, měly by v pase přesně sedět a mít rovné či lehce asymetrické okraje
 • kalhoty rovné či zužující se, plátěné, džíny, detaily jako kapsy, výrazný pásek, nášivky, řetízky (detaily se hodí i k sukním)
 • šaty dobře padnoucí, úzké, s rovnými okraji, džínové, pletené, úpletové, plátěné... detaily jako výrazný zip či opět kapsy, mohou být i nabírané v pase, pokud silueta zůstává štíhlá
 • doplňky: malé kabelky, spíše na rameno, tenké pásky se sponou geometrického tvaru, klobouky či čapky menší, žádné dámské kloboučky ani klobouky s velkou krempou, ale spíše pánského stylu, drobné obyčejné šperky (stříbrné pecky, apod.), můžete si dovolit barevné, všelijak potištěné či strakaté punčochy
 • účes je velmi důležitý, vlasy by měly být krátké, rozčepýřené, napodobovat divokost a pohyb vaší energie, mohou být zvýrazněné melíry,... (pro představu se podívejte třeba na Halle Berry... kdo by si troufl říct, že nevypadá žensky i s těmi krátkými vlasy?)
 • líčení jen mírné, "nahé"


Ukázky:

Pinterest zde a zde a zde
Polyvore zde a zde


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama