Tlumený dramatický typ - Soft Dramatic

30. září 2015 v 20:06 | N. |  Oblékání dle postavy
Musím uznat, že překlad tohoto typu - Soft Dramatic - mi činí jisté potíže, neboť anglické slovo soft nemá dostateně výstižný ekvivalent (jemně dramatický by znělo jako, že dramatický je jen málo; a je to přesně naopak). Zatím si snad vystačíme s názvem Tlumený dramatický typ, zkráceně TD. Rozdíl mezi typem čistě dramatickým a tlumeným dramatickým je v tom, že druhý typ je jemnější, m ávíce jinové, ženské energie a tak i linie jsou volnější a méně ostré, než u dramatických typů.


TD typ má silnou jangovou energii s trochou jinové. Je nejprve dramatický a pak až lehce jinový, ženštější. Jangové energie se projevují v kostech, které jsou silné, a také ve výšce a méně zaoblené postavě, navíc jsou tyto ženy stejně jako ženy dramatické kreativní, odvážné, výrazné a charismatické, vhodné vůdkyně, takové divy. Mohou mít plnější tváře, více zaoblená těla, plné rty a velké oči, přesto jsou dramatické prvně a především. Jinové prvky by se měly objevovat, ale v menší míře. Je třeba zachovat výrazné doplňky a spíše rovné tvary, které jsou jen tu a tam narušeny okrouhlejším okrajem, mašlí, ... správný dojem vytvoří splývavá lehčí látka a řasení. TD by měly zapomenout na jednoduchost, detaily musí být okázalé, výrazné, TD nikdy nesmí vypadat jako šedá myška nebo klasická romantička. Velké límce, velké mašle, vše nesmírně nápadné. Jistě, jsou chvíle, kdy TD potřebuje vypadat klasičtěji, třeba v kanceláři, ale to neznamená, že by měly být jako jejich klasické kolegyně. Kostýmek s úzkou sukní, halenkou s okázalým volánem a velký blyštivý starožitný prsten na prst a TD vyjádří svou energii. Budou přitahovat pozornost, ale... nelze být TD a nepřitahovat ji.

TD nikdy nebude mít "chlapeckou" postavu, drobné ruce a nohy, krátké končetiny a malou výšku. Nehledejte jemný nosík. Vždy se dívejte po prvcích žen dramatických a troše té romantické plnosti u rtů či postavy. Ale jen troše.

Co nosit:
  • smělé geometrické tvary a linie s měkčími okraji, výrazné ozdobné tvary, udržovat siluetu písmena T - rovná široká ramena, lze zvýraznit ramenními vycpávkami, šaty zúžené ke spodní části, dlouhé, splývavé, používat lehké materiály, řasení
  • bohaté, výrazné barvy své palety, luxusní vzory, vše by mělo ladit od hlavy až k patě, žádný stylový mix
  • sukně by měly být rovné a dlouhé, do půli lýtek, pokud kratší, tak doplnit dlouhou halenkou či svetrem
  • halenky by měly být něžnější, zřasené, mohou mít nabírané rukávy, vyhněte se příliš strohým anebo beztvarým
  • boty by měly být dobře padnoucí, hranatějších tvarů, s ostrou špičkou a nejlépe na vysokém hranatém podpatku, opasky široké, pokud klobouky, tak okázalé, punčochy obvykle klasické tělové, na večer mohou být krajkové, pokud ladí se zbytkem, kabelky velké, zaoblené, klidně s potiskem anebo běžné kožené


Ukázky

Pinterest zde, zde, zde a zde
Polyvore zde a zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama