Tlumený chlapecký typ - Soft Gamine

1. listopadu 2015 v 11:07 | N. |  Oblékání dle postavy
V originálu Soft Gamine, jeden z Kibbeho originálních podtypů, je vlastně velmi podobný typu mladistvému, který vymyslel jiný autor a již byl na těchto stránkách zmíněn. Typy oblečení se v mnoha ohledech podobají, až shodují, pouze popis se malinko liší a proto vyzdvihnu jen některé z informací a tento článek nebude až tolik obsáhlý.

Podobně jako Tlumený dramatický typ má tento typ jen trochu jinu, ženštější energie, zatímco je hlavně chlapecký. V některých věcech se bude nacházet více v kategorii jinové, v jiných bude zase více chlapecký. Ostatně, ta chlapecká část by měla převažovat.Jak se projevují smíchané energie & co nosit

Fyzicky jsou na nich patrnější jinové charakteristiky, tedy jsou výškově malé, drobné, zaoblenější, pouze ve struktuře kostí se projevuje jang, tedy výrazná ("kostnatá a hranatá") ramena a lícní kosti nejsou neobvyklé. Co se týče vnitřních energií, které se projevují v myšlení, chování a vůbec přístupu k životu, převažuje jang. Mají charisma, sílu a energii, díky kterým dokáží směřovat dál a vzhůru, dosahovat cílů a být nepřehlédnutelné ve společnosti. Nesmí zapomínat na to, že jang je převažující, že romantičky jsou až na durhém místě, tedy by v oblékání měla být romantičnost vidět pouze v drobných prvcích, doplňcích, účesu, apod. Šaty vhodné pro chlapecký typ, doplněné několika romantickými prvky, jako je např. okrouhlý krajkový límeček, nabírané rukávky, ... Jejich oblečení by nikdy nemělo být příliš přezdobené, vždy by mělo zachovávat zdání chlapecké nespoutanosti, mládí, volnost pohybu. Veselé barvy dobře podtrhnou veselou povahu těchto bytostí. Určitě si mohou dovolit výraznější barevné kombinace, jako je např. žlutá a růžová, modrá a oranžová, červená a zelená, ... Vlasy mohou být dlouhé i krátké, ale ideální je ke krátkým přidat pár hravých vlnek a u dlouhých zase trochu té asymetrie, ofinu. Představte si třeba Brigitte Bardot.

Ukázky:

Pinterest zde, zde a zde
Polyvore zde a zde a zde

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Našli jste se v jednom ze stylů, které byly představeny v této sérii článků?

Ano, jeden přesně sedí.
Ano, ale rozhoduji se mezi dvěmi/třemi.
Ne, vůbec to nesedí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama