Podtypy romantického stylu

18. března 2016 v 12:50 | N. |  Romantický styl
Když se řekne romantický styl oblékání, každý z nás si pod tím něco představí. Pravděpodobně to budou sukně a šaty, volánky, krajky, vzor květin, střevíčky, lokýnky a spousta dalších, řekněme, typických atributů. Málokdo se pak více zamýšlí nad tím, že romantický styl (stejně jako mnohé jiné) může mít nepřeberné množství podtypů, specifištějčích stylů, které mohou být obecnější, stejně jako naprosto osobité pro každou romantičku.

Porovnejte následující obrázky: Řekli byste, že některá z nich není oblečená v romantickém stylu? Myslíte, že každá vypadá stejně a splňuje všechny vaše původní představy o tom, co romantický styl je a není?

:


Romantic tartan:

Love this skirt:

Fantasy | Magic | Fairytale | Surreal | Myths | Legends | Stories | Dreams | Adventures |:

Simple, but beautiful:

Zdroj obrázků: Pinterest


Každá je v něčem jiná, že? Liší se barvami, prvky oblečení, ale něco mají společné - ženskost, preference sukní a šatů, zdobné detaily (šperky, výšivka, pásek) a často najdete i rozšířenou sukni a naopak vypasovanou horní část. Ovšem ani toto není pravidlem. Tak v čem to je, jak žena zjistí, jestli se řadí k romantičkám? Pár indicií tady je a více vypoví články k jednotlivým podtypům (ač snad nejde vytvořit kompletní přehled, alespoň pár, pro inspiraci, zde časem najdete).


Romantičky obvykle:
 • Milují hezké věci. Jsou velké estétky a často i perfekcionistky. Nemají rády, když něco není dokonalé, sladěné, krásné, čisté a uspořádané dle jejich preferencí. Toto se odráží ve všem v jejich životě, nejen v oblékání. Chtějí mít hezké nádobí, závěsy, nábytek, peněženku, ... Jejich domov je proto často útulný, uklizený, vše má své místo a vše působí esteticky. Mají pro to navíc cit. Budou dávat přednost krásným ornamentům, květinovým motivům, harmonickým barvám (nic příliš vykřičeného).
 • Mají zálibu v umění, přírodě a historii. Obdivují staré časy, urozené dámy a rytíře, preferují romantický a idealistický obraz minulosti (i když mohou být v jiných věcech velmi realisticky uvažující). Je docela obvyklé, že mají doma něco starožitného nebo alespoň starožitně působícího. Jejich domov nebude moderní, nábytek bude spíše dřevěný nebo lakovaný, byt podobající se zlehka interiéru hradů a zámků (pokud jej budou zařizovat ony). Mohou mít doma obrazy, dokonce sošky, vystavovat předměty umělecké hodnoty. Na jejich náladu silně působí hudba. Milují tanec.
 • Nošení šperků je součást jejich směřování ke kráse. Mají velmi specifický vkus, nevezmou si jen tak něco. Buď milují malé štrasové ozdůbky nebo klasické perly nebo třeba sametky na krk (každá osobnost je jiná), ale minimálně bez náušnic se neobejdou nikdy. Připadají si bez nich jako nahé.
 • Již od dětství se cítí nejlépe v sukních a šatech. Mohou si příležitostně vzít kalhoty, protože jsou praktičtější a v některých situacích společností lépe tolerované (můžete jít na túru v šatech, ale riskujete pohoršené pohledy), ale většinou se v nich necítí úplně pohodlně a samy sebou. I ve volném čase si radši vezmou ty šaty než tepláky.
 • Vůbec nošení tepláků a vytahaných triček některým romantičkám vadí, a to i v soukromí. Jde o jedny z mála žen, které na svůj vzhled (alespoň základní upravenost) tolik dbají, že se necítí dobře i pokud jsou doma a nemají umyté vlasy, oholené nohy a na sobě něco hezkého (šaty, košilku, župan, pyžamo - ale vždy ženské, s mašličkou, krajkou). Opět to nemusí platit pro všechny, ale je to docela dobrý znak ženy jemnějšího typu - ať už romantického, či třeba elegantního. Sportovním slečnám je naprosto jedno, jestli jsou doma krásné. Hlavně, že se cítí pohodlně.
 • Jsou empatické, hodně citové až sentimentální, rády pomáhají lidem, dětem nebo alespoň zvířatům. Mohou milovat přírodu, zahradničení, vaření a jiné domácí práce, ale nemusí. Jsou i romantické typy, které jsou tímto světem a jeho krutostí zklamané, zatvrdí se a své měkké jádro skrývají uvnitř, ale ono tam někde je, proto právě nosí oblečení, které jej vyjadřuje. Romantické ženy jsou ztělesněním ženskosti a k té empatie přirozeně patří.
 • Potřebují muže, který jim imponuje. Mohou být věrné až za hrob a mít jednoho muže na celý život, anebo mohou být koketní a zamilovávat se stejně snadno, jako chodí a dýchají, ale vždy potřebují, aby měl muž něco, co je přiměje k němu vzhlížet. Buď je silný a odvážný, zodpovědný a chrání je (jsou rády ochraňovány, i když ne všechny si to přiznají), anebo je roztomilý, milý, empatický a skvěle vychází s dětmi (což některé také zbožňují). Co si budeme povídat, oba typy dohromady jsou neexistujícím ideálem. A přesto, existují romantičky, které jej vyrvale hledají. V těch jejich styl nikdo nezapře.
 • Většinou jsou introvertní, rády sní, čtou a tráví čas o samotě, buď doma nebo v přírodě. Dokáží si vychutnat deštivé odpoledne s knížkou, odpolední zákusek nebo ranní procházku lesem tak, jako málokdo jiný. Vystačí si samy se sebou a svou fantazií. Hlavně jako mladší jsou schopné vytvořit z krátké procházky dobrodružství hodné pohádkové knížky. Kazit jim to může jen tlak společnosti na rychlost, výkon a realismus. Pak zapomínají na to, kým jsou.
 • Jejich ideálním povoláním mohou být práce poklidné, kdy jsou samy, nikdo je nehoní a ony si klidně dělají své svým tempem. Může se jim líbit být v kanceláři, kde je řád a uklizeno, ale budou klidně i na volné noze, v pohodlí svého domova. Může je bavit práce s dětmi, zvířaty anebo třeba nemocnými, právě díky časté empatii a trpělivosti. Rády dělají něco, co jim dává smysl, někomu pomůže anebo tvoří něco (v jejich očích) hodnotného. Můžou být také tanečnice, baletky, malířky či jiné umělkyně, protože k umění také přirozeně tíhnou. To jim vyhovuje, neboť mohou být celé dny samy a snít.
 • Ač si libují v samotě a klidu, potřebují mít kolem sebe svou milující rodinu nebo alespoň přátele, jinak velmi trpí. Rodina je pro ně často na prvním místě, ještě před zaměstnáním a dokáží se cítit dostatečně naplněně jen z toho, že pečují o svou smečku. Když nemají rodinu, budou chtít alespoň zvířátko - kočičku, pejska, králíčka - cokoli roztomilého a chlupatého, o co se budou moci starat. Ač snílci, jsou zodpovědné a nedopustí, aby byla kočička nenakrmená nebo se jim rozkutálely peníze. Je škoda, že když někdo vidí jejich volánkové šatičky, přisuzuje jim často spíše naivitu a nezodpovědnost.
 • Potrpí si na svou hřívu, musí být krásná, čistá, třeba i zvlněná a obvykle dlouhá. Milují své dlouhé vlasy.Podtypy romantického stylu:


Vždy samozřejmě existují kombinace, můžete si vybrat jednu skupinu, můžete kombinovat dvě. Základním stylem je romantický a vše, co pod něj patří, je v zásadě povoleno. Samy však časem zjistíte, že vám nesedí vše a je lepší specifikovat - už proto, abyste v šatníku měly pořádek, který máte tak rády.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pánské košile Pánské košile | E-mail | Web | 7. února 2017 v 14:58 | Reagovat

Moc hezké outfity! Ty šaty jsou úžasné.. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama