Éterická bytost

13. dubna 2016 v 14:00 | N. |  Romantický styl
Tento podtyp romantického stylu je kombinací éterického stylu a romantického. Éterický styl sám o sobě využívá spíše splývvavých a rovných linií, nezdůrazňuje ženské křivky, což právě romantičky potřebují. Jelikož je éterická bytost podtypem romantického stylu, v první řadě budeme dbát na romantické prvky. Zdůrazněný pas, prvky jako jsou mašle, květiny, i lehká vyzývavost, ženskost, to vše k romantičkám patří. Klasický éterický typ je více androgynní (bezpohlavní), zatímco my tady budeme zdůrazňovat křehkost a ženskost. Někdy je těžké najít míru, vystihnout správně zrovna tento typ, ale pro ženy, kterým je přirozený, by to nemělo být těžké. Budou na to mít talent. Mimochodem, v módním průmyslu celkově a v našich končinách obzvlášť není k nalezení mnoho vhodných éterických kousků, vše se snaží být moderní, originální, šik, zatímco éterické je věčné, nadčasové, jemné a docela jednoduché. Je to o materiálech, trochu střizích, pár doplňků a to je vše. Žádná překombinovanost. Vyniknout má nositelka. Navíc, doménou éterických je vypadat jako z jiného světa, což svým způsobem poutá pozornost a tyto víly netouží po světlech reflektorů.

Pro éterický typ, narozdíl od jiných typů, mají obvykle ženy i určité fyzické dispozice. Dokonce i když vynecháme Kibbeho a podobné typologie dle typu postavy, u éterických fyzickou konstituci tak úplně vynechat nejde. Většina éterických bytostí má společné tyto věci: Velmi jemná přirozená barevnost (světlé vlasy, pleť, rty, oči, příp. kombinace bledé pleti a tmavých vlasů, ale častěji jsou kontrasty mezi barvami těla jen mírné), jemné vlasy (jakoby rozfoukané, snadno se cuchají, nedrží v účesech), přirozeně štíhlé tělo a rychlý metabolismus, tenké končetiny, ne až tak výrazné křivky (ale existují výjimky).:

Povahové rysy

Budeme trochu vycházet z typu éterického. Éterické romantičky jsou jemné a křehké, stejně jako čistě éterické typy, mohou žít ve světě fantazie, milovat příběhy, fantasy, apod. a mít problém se zařadit do běžného života, řešit účty, nákupy, natož pracovat, podnikat. Nejlépe jim bude sedět dráha umělkyní, mají silné estetické cítění, ale dávají přednost jednoduchosti, což se projevuje i v oblečení. Na druhou stranu v sobě mají velkou moudrost, empatii a pochopení pro lidi i zvířata. Mají úzký vztah s přírodou a milují svou rodinu. Jsou spíše domácí typy, ale vystačí si i samy se sebou. Jsou pomalejší, pasivnější, velmi ženské. Jak jsem je zatím vykreslila, mohou vypadat jako porcelánové panenky, vhodné tak akorát k postavení na poličku, obdivování, nikoli běžnému životu. A ano, někdy tak mohou působit, ale je to jen dojem. Často se svou křehkost "v zájmu přežití" naučí slušně zakrývat. Dokáží bojovat, pokud v něco věří. Ta křehká princezna vás může překvapit velkým zápalem a silou, např. pokud půjde o její dítě, manžela, kamarádku nebo něco, na čem jí velmi záleží. Její křehkost může být jejím tajemstvím, které si schovává jen na ty chvíle, kdy sedí sama na zahradě a hledí na západ slunce, zatímco jinak všechno zvládá. A vyčerpává ji to. Nutně potřebuje své chvíle pro sebe, kdy jen tak je, sní a užívá si přítomný okamžik, jinak hrozí vyhoření, deprese, hluboká nekončíčí melancholie. Na což by samozřejmě měly myslet všechny romantičky a nejen ty, všechny ženy. Éterické ženy bývají velmi citlivé, jak emocionálně tak fyzicky, mohou trpět alergiemi, mít citlivou pleť, trpět úzkostmi, apod. Je pro ně vhodnější přírodní prostředí než rušné velkoměsto. Milují umění, především hudbu, tanec, knihy, ale i malířská díla. Spíše klasické a vintage věci než modernu.

Celkové vyznění stylu

Na první pohled jsou jemné, křehké a jako z jiného světa. Mívají jednoduché šaty z lehkých a průsvitných materiálů, starobyle působící šperky, jen drobné doplňky. Většinou jsou éterické barvy zaprané, pastelové, nevýrazné, nejsvětlejší odstíny všech barev, ale někdy lze použít i tmavší, výraznější barvu, pokud je materiál dost jemný. Jak již bylo zmíněno, i jejich přirozené barvy bývají harmonické, světlá pleť, štíhlá postava. Vlasy mívají rozčepýřené, jemné, trčící do stran, nikdy nedosáhnout uhlazenosti elegantních dam. Vypadají jako víly, rusalky, elfky, zkrátka jako bytosti z pohádek. Ač barevně nenápadné, poutají pozornost jako kontrast ke komukoli oblečeném v duchu moderní doby. Stojí stranou, vybočují z davu, aniž by musely vypadat extravagantně.


:Základní kousky
 • šaty a sukně, zásadně rozevláté, rozšířené od boků, nabírané v pase, tylové nebo šifonové, pastelových, světlých barev nebo bílé, nikdy rovné, strohé, z pevných materiálů nebo mini
 • tylová nebo šifonová sukně je zkrátka must have
 • krajkové šaty, ale se splývavou sukní, nikoli na tělo
 • případně šaty antického nebo empírového střihu
 • měkký kabátek, může být chlupatý, kožíšek, ideálně bílý a se zdůrazněným pasem
 • jemný svetřík, propínací i přes hlavu, akorát na tělo, může být háčkovaný
 • šifonová halenka, tílka z lehkých materiálů, s krajkou, drapováním, nabírané
 • saténová nebo šifonová noční košilka
 • prádlo světlé, s jemnou krajkou
 • pásky velmi úzké, drobné, šátky světlých barev, jednoduchý jemný klobouček
 • jemné střevíčky nebo balerínky, k nim ladící kabelka, může být i háčkovaná
 • šperky, které působí starobyle, stříbrné, mohou být s ornamenty, tvar oválný nebo slzovitý


Prvky
 • krajka, květiny, drobné kamínky, třpytky
 • splývavé, nabírané v pase, volnější přes boky
 • bledé, zapudrované barvy, světlounce růžová, modrá, fialová, bílá je klasika
 • starobylá krajka, háčkování
 • průsvitnost, lehkost, "pavučinkové"
 • šifony, krajky, tyl, madeira (vyšívaná bavlna), kožíšek, fleece, jemný úplet
 • batika, ale velmi světlá, jakoby hodně ředěnými vodovkami
 • antické a starobylé prvky
 • jednoduchost, ženskost


.:


Doplňky (doplňující kousky šatníku)
 • šedá klasičtější sukně k šifonové halence
 • příp. tmavé kalhoty, také ke světlé a rozevláté halence
 • úpletové jednoduché šaty nebo teplákovka na sportovnější příležitosti
 • jednoduchá jednobarevná tílka nebo trička k tylovým sukním& zdroj obrázků použitých v článku
Dodatek
Nakonec chci zdůraznit, že každá romantička v sobě má kousek ze všech podtypů hlavního stylu. Může mít období (třeba během těhotenství a mateřské, ale i kdykoli jindy) kdy dává přednost oblečení dle typu lesní víla, protože je praktičtější. Podobně tomu může být, pokud žije na vesnici nebo se věnuje práci, kde je takové oblečení vhodnější, než, řekněme, zdobnější a méně praktické podtypy. Přesto se můžou preference lišit a za jiných příležitostí či životních období začnete tíhnout k jinému podtypu. Případně budete mít doma několik outfitů jednoho podtypu a pár od jiného. To je v pořádku. Dokud se v tom cítíte dobře a samy sebou a stále to splňuje prvky romantického stylu (je-li to váš styl), není třeba se znepokojovat tím, že perfektně nezapadáte "do škatulky". Škatulky jsou jen pomůcky, každý člověk je jedinečný.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama