Co sluší různým typům postavy

31. května 2016 v 12:24 | N. |  Oblékání dle postavy
Při tvorbě vlastního stylu musíme myslet na vícero věcí. Jaká je naše povaha, koníčky, co denně děláme, co nás specifikuje. Jaké máme rádi barvy, které barvy nám sluší. A také jaký je náš typ postavy, v čem vypadáme dobře, co zvýrazní naše přednosti a co nám naopak škodí. Klasicky máme typy postavy - hruška, jablko, obdélník a přesýpací hodiny. Někdo rozlišuje ještě další, ale pro začátek tento přehled postačí. Pro případ, že běžně nesledujete módní blogy a nevíte, který je váš typ a jak se obléknout, naleznete zde krátké shrnutí. Pokud vás zajímá více, zapátrejte, na internetu je toho psáno opravdu hodně.

Jak zjistíte svůj typ postavy?

Jednak pohledem do zrcadla (příp. se zeptejte upřímné kamarádky, protože někdy si rádi přibarvujeme nemilou skutečnost) a pak také měřením. Obzvlášť, pokud jste nejistí mezi dvěma typy, měření může pomoci. Někdy se zaměňují třeba přesýpací hodiny s hruškou a pak stačí změřit boky a hrudník - když jsou zhruba stejné, přesýpací hodiny, když jsou boky větší, jste pravděpodobně hruška. Hlavním vodítkem je ale šíře ramen, pokud je stejná jako u boků, můžete být i přesýpací hodiny s menším poprsím. Hruška mívá ramena uzší než boky a silnější stehna (máte-li mezi nimi mezeru, je to také spíše ukazatel na přesýpací hodiny).Typ hruška

Tento typ má větší zadeček a stehna, uzší pas, méně výrazná a široká ramena (měla by být uzší než boky) a méně výrazný hrudník. Proto připomíná hrušku, váha a tuk se soustředí dole. Pokud navíc trpí nadváhou, má zadek (s lehkou nadsázkou řečeno) naprosto nepřehlédnutelný. Často takové typy můžete vídat na ulici. Co s takovou postavou? Pokud můžete a chcete zhubnout, jen do toho. Pokud ne nebo to nepotřebujete, zkrátka se s tím smiřte. To je ostatně rada pro každou postavu. Najděte přednosti, naučte se je ukazovat a se zbytkem se smiřte a neřešte to. Každý je nějaký a je to dobře, protože jednotvárnost je nuda. Kdyby každý měl přesýpací hodiny, kdo by pak nosil ty rovné modely, určené pro jiné typy postav? Nikdo.

Tak milé hrušky, co si tedy obléci? Pokud máte velká stehna, snažte se najít kalhoty, které přes ně budou volnější (necpěte se za každou cenu do těch malých džínů - žádný typ postavy by neměl nosit příliš malé oblečení!). Pokud máte štíhlou postavu podobnější přesýpacím hodinám, můžete si v zásadě dovolit všechny přesně padnoucí kalhoty (rozumějte, rovné, slimky, zvonáče které nejsou přespříliš široké, vyhněte se kalhotám volným typu boyfriend nebo nabíraným). Tričko nebo halenku noste raději vždy přes kalhoty, u sukní můžete naopak zastrkávat i dovnitř pro zvýraznění pasu. Pas zvýrazňujte ostatně pořád. Pásky, šaty projmuté v pase, ... Sukně jsou také vaše velké kamarádky, hlavně ty áčkové po kolena. Široká sukně maskuje větší zadeček a pokud navíc zdůrazníte pas, budete připomínat ty "ideální" přesýpací hodiny. Podobný střih hledejte u šatů, výraznější vršek, prostřžení v pase a volnější sukně. Můžete i maxišaty s rovnou, splývavou sukní. Šortkám se spíše vyhněte a když už je chcete nosit, pečlivě vybírejte střih, který vám bude lichotit. Většinou trochu delší, nikoli miniaturní. Zvýrazňovat budete krom pasu také hrudník, tedy přesněji na něj budete poutat pozornost a přidávat opticky váhu - proto se hodí halenky s nabíraním, volánky, zkrátka bohatější a střihově zajímavé (ale to opět nejde ke každému stylu, ne každý je volánková romantička).

Floral prints and pink pointed heels for spring style:Typ přesýpací hodiny

Říká se, že tento typ je ideální a může nosit všechno a cokoli, ale není to vůbec pravda. Existují styly a typy oblečení, které tomuto typu zoufale nesedí. Přesýpací hodiny potřebují svou postavu zvýraznit. Pokud ji schovávají do pytlovitých šatů, rovných střihů a podobných věcí (k vidění na anorektických modelkách), nikdo si ani nevšimne, jak krásnou postavu mají a všechna snaha o hezké oblečení je zbytečná. Přesýpací hodiny mají zhruba stejně velké boky a hrudník a výrazně uzší pas, proto potřebují svůj pas vždy zvýrazňovat. Cokoli přes něj visí jim nelichotí. Navíc je v obchodech často těžké sehnat šaty, které mají tak velký rozdíl mezi pasem a boky, protože obchodníci počítají s tím, aby se do šatů vlezly méně vytvarované postavy (kterých je asi více?) a zanedbávají přesýpací hodiny (mohla bych vyprávět). Jaká je pomoc? Buď velmi upnuté šaty z pružných materiálů, které se natáhnou přes prsa a boky a v pase viset nebudou anebo pásky. Pásky jsou velcí kamarádi, proto si jich pořiďte hned několik na všechny příležitosti.

Noste tedy všechno, co vaše křivky zvýrazní. Noste s klidem hlubší výstřihy, hlavně véčkové. Noste šaty obepínající tělo. Vyhněte se všemu volnému, pytlovitému. Můžete mít samozřejmě rozšířenou sukni, podobně jako hrušky, ale vezměte si k ní něco úzkého nahoře. Můžete mít také šaty nabírané v pase, ale nejspíš je nebudete potřebovat, jestli mi rozumíte. Nahoře i dole máte dost křivek. Zavinování všeho druhu by vám mělo lichotit. Sukně téměř jakékoli délky, můžete si dovolit i mini (pokud tedy nejste, řekněme, široké přesýpací hodiny, pak opatrně). Kabátky, svetry a ostatní svršky noste projmuté nebo s páskem. Vaši postavu úplně zabije hranatá kožená bunda. Vůbec se spíše vyhýbejte hranatým tvarům, sluší vám splývavé, obepínající, měkké. Můžete si dovolit zužující se sukně i kalhoty, dokonce i ty pro mnoho postav nelichotivé volánky u boků (viz obrázek). Ženské, romantické šaty vám obvykle budou slušet víc než strohé, pouzdrové.

Kat Dennings in red:

Typ jablko

Tento typ postavy je takový... kulatý. Narozdíl od dvou předchozích nemá vůbec zdůrazněný pas, naopak, na plné poprsí navazuje plný pas a boky jsou menší, než pas. Při nákupech si tak můžete všímat, že kalhoty nedopnete v pase a přes zadek jsou zase volnější. Naopak nohy a ruce by u jablka měly zůstávat štíhlejší i když přibere na váze. Při oblékání budete odpoutávat pozornost od pasu směrem k nohám nebo hrudníku. Vyhýbejte se páskům, oblečení obtaženému přes pas (raději volnější a obtažené jen přes hrudník), ale s empírovým střihem buďte opatrní, ne každému jablku sluší. Některé střihy dodávají právě bříšku ještě na objemu než aby ubíraly. Noste výstřihy, hlavně do V, vyhýbejte se kouskům, které zvýrazňují širší ramena (zavazování za krkem nebo spadlá ramena NE). Můžete nosit zavinovací střih, trička s detaily spíše v horní části, snažte se najít kousky padnoucí, které úplně neobepínají ani na vás nevisí. Dávejte si pozor i na látky, nechcete žádné obepínající bříško, raději pevnější materiály, které tolik nezvýrazní případné špíčky. Sukně a šaty noste raději do A než rovné. Svetříky a saka vám budou nejlépe slušet rozepnuté.Plus Size Clothing for Canadian Women:Typ obdélník

Poslední z hlavních typů postavy je obdélník, neboli postava, která postrádá křivky a je spíše rovná, až jaksi hranatá. Tento typ postavy většinou lépe nabírá svalovou hmotu než tuk a proto jsou z něj nadšené sportovkyně, no romantičky už obvykle tolik ne. Často slyší, že jsou ploché, jak pravítko, hubené, dlouhé, samá ruka, samá noha. Pokud je vám to povědomé (a puberta už je za vámi, neboť ta dělá divy), nejspíš jste právě obdélník. Máte širší, hranatá ramena, malý plochý zadeček, hrudník, pas se ztrácí, jelikož máte jaksi celé tělo v jedné rovině. Při měření můžete zjistit, že máte zkrátka stejně v pase, na bocích i přes hrudník. Co s tím? Máte dvě možnosti. Buď můžete být na svůj typ postavy hrdá a ještě jej zvýraznit rovnými liniemi, geometrií a kousky podobnému tomu, co lze vidět i na přehlídkových molech - anebo můžete zkusit opticky přidat pár křivek, třeba nosit nabírané holčičkovské sukýnky, které tak nesluší postavám s už tak velkým pozadím. Nohy i ruce máte většinou štíhlé, někdy až příliš, ale můžete být i mohutnější obdélník.

Chcete-li si tedy dodat křivky, zdůrazňujte. Pásek a široká, nabíraná či rozevlátá sukně vám opticky dodá křivky v dolní části těla, pro optické zvětšení hrudníku se zase hodí výstřihy typu voda, volánky, detaily. Můžete mít halenku s volánkem v oblasti boků, ta také opticky přidá objem. Klidně noste kalhoty do pasu a zastrčte do nich halenku nebo zkuste pouzdrové sukně. Můžete mít i šaty do A, rozšířené ve spodní části. Vyhněte se ale halenkám s hlubokými výstřihy a obepnutým šatům, které váš nedostatek křivek naopak zvýrazní. No a pokud si svou sportovní postavu užíváte a nevadí vám vypadat "hranatě", s klidem všechna pravidla porušte a noste geometrické střihy, rovné šaty (trochu styl Twiggy), apod.

Blue and beige dress for party, prom Style advisor -> what to wear for a rectangle body shape:Závěrem

Samozřejmě můžete svou postavu usměrňovat tím, co nosíte, můžete však také podtrhnout svůj tvar postavy a zdůraznit jej záměrně. Často se stává, že (aniž bychom si to uvědomovali) máme dán do vínku přesně ten typ postavy, který potřebujeme s ohledem na svou povahu a přirozený osobní styl. Romantičky mívají často postavu spíše s křivkami a sportovkyně spíše tu obdélníkovou. Místo žehrání nad svou postavou se zkuste zamyslet nad jejími výhodami. Možná si nakonec řeknete, že chcete svůj velký zadeček zvýraznit, že vám nevadí mít plochý hrudník (může to být praktičtější) a větší bříško také není konec světa. Nakonec záleží hlavně na tom, jak se cítíte a jak svou postavu umíte nosit, než na tom, jestli je nebo není dle vašeho názoru ideální. Přesto je dobré se naučit, ozkoušet si, jaké střihy na vás vypadají dobře a jaké ne. To už je taková součást sebepoznání vědět, jestli mi sluší pásky nebo nesluší, jaký typ kalhot mi lichotí, apod. Tak zkoušejte, vezměte si pro jistotu i sestru, mámu, kamarádku (hlavně upřímnou) a ptejte se a koukejte, co vám sluší. Časem získáte cvik a půjdete už jen po svých střizích a přestanete ztrácet čas hledáním a zkoušením nevhodných kousků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 31. května 2016 v 12:50 | Reagovat

Ještě kdybych tak byla mladá. :-x

2 Nerisa Nerisa | 31. května 2016 v 12:58 | Reagovat

[1]: Slečny na obrázcích jsou sice mladé (těžko také hledat starší modelky), ale pravidla se s věkem neliší. Maximálně pokud se někdo necítí na krátké sukně (a takové jsou i mezi mladými), zkrátka je nahradí kalhotami nebo sukní dlouhou.

3 DustinSoalo DustinSoalo | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 23:55 | Reagovat

Взбить творог блендером, добавить 100 грамм сметаны. Должна получиться гладкая смесь без комков. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://zonakulinara.ru>zonakulinara.ru</a>

4 JimmySap JimmySap | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 12:07 | Reagovat

Последние автомобильные новости здесь <a href=http://drivim.ru/>drivim.ru</a>

5 Patrickvoish Patrickvoish | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 21:17 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://french-foto.ru/>french-foto.ru</a>

6 RolandNep RolandNep | E-mail | Web | 3. května 2018 v 1:11 | Reagovat

Архитектурное проектирование объектов различных типов сооружений — это важнейший этап, значительный и ответственный в строительном процессе, подробнее читайте на сайте <a href=http://roofor.ru>roofor.ru</a>

7 MichaelEvilm MichaelEvilm | E-mail | Web | 5. května 2018 v 17:56 | Reagovat

Самые свежие новости Астрахани. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=https://astrakhan.net>astrakhan.net</a>

8 Claudekar Claudekar | E-mail | Web | 13. května 2018 v 8:38 | Reagovat

Последние новости строительства здесь <a href=http://distroy.ru/>distroy.ru</a>

9 Geralddig Geralddig | E-mail | Web | 14. května 2018 v 20:23 | Reagovat

Строительные советы здесь <a href=http://www.overbag.ru/>www.overbag.ru</a>

10 Jeffreyisori Jeffreyisori | E-mail | Web | 15. května 2018 v 5:48 | Reagovat

Все знают, что натуральные природные материалы имеют массу преимуществ, среди которых экологичность, невероятный дизайн, прочность и долговечность, подробнее читайте на сайте <a href=http://dumainfo.ru>dumainfo.ru</a>

11 RichardMilky RichardMilky | E-mail | Web | 18. května 2018 v 16:37 | Reagovat

Последние мировые новости здесь <a href=http://www.planetoday.ru/>www.planetoday.ru</a>

12 DanielSuems DanielSuems | E-mail | Web | 22. května 2018 v 4:56 | Reagovat

Модные женские советы здесь <a href=http://ppfood.ru/>ppfood.ru</a>

13 JamesskIsm JamesskIsm | E-mail | Web | 22. května 2018 v 15:53 | Reagovat

Последние строительные новости здесь <a href=http://sportdon.ru/>sportdon.ru</a>

14 Charlesimilm Charlesimilm | E-mail | Web | 24. května 2018 v 6:12 | Reagovat

Последние новости  Армении здесь <a href=http://lratvakan.com/>lratvakan.com</a>

15 ElwoodMof ElwoodMof | E-mail | Web | 24. května 2018 v 22:17 | Reagovat

Новости компьютерного мира тут <a href=http://progio.ru/>progio.ru</a>

16 Chesteradvap Chesteradvap | E-mail | Web | 29. května 2018 v 7:33 | Reagovat

Достаточно непростой задачей поисковой оптимизации является продвижение корпоративного сайта. Качественное продвижение в Яндексе или Гугле поможет повысить посещаемость корпоративного сайта. Подробнее читайте на сайте <a href=http://gdefile.ru>gdefile.ru</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama