Letní typ a jeho tři podtypy

5. května 2016 v 15:23 | N. |  Jaké nosit barvy?
Barevnou typologii jsme si již krátce představili v tomto článku. Dnes se detailněji podíváme na letní typ, který je v české populaci asi nejběžnější. Letní typ patří mezi studené typy, tedy mu sluší studené barvy a to světlé, zaprané, jemné. Typické jsou pro něj pastely. Jeho nejvýraznějším znamením jsou vlasy "myší hnědé" barvy, tedy jakési neidentifikovatelné směsi hnědé a šedé, dá se říct. Mnoho letních žen barvu svých vlasů nesnáší právě proto, že závidí rudovláskám, blondýnkám a černovláskám. Někdy se rodí jako blondýnky, někdy už s tmavšími vlasy. Některé letní typy mají vlasy tmavě hnědé a pak se mohou plést s jinými typy. Oči mají studené hnědé, modré nebo zelené. Pleť bledá s modrým podtónem, ale mohou se opálit. Rty nejčastěji jemně, světle růžové. Ale pozor, letní typ, stejně jako ostatní, má několik podtypů. Ne každý letní typ má stejné barvy vlasů, očí a pleti a ne každému sluší ty stejné barvy. Ano, v zásadě vypadá každé léto dobře v letních barvách, ale ještě má podtyp, který určuje opravdu ty nejlepší, nejslušivější. Podtypy jsou tři.


Chladné/pravé léto

Love this blazer & I'm gonna make this scarf:


Chladné léto se vyznačuje tmavými vlasy, které kontrastují se světlou pletí, a jasnýma, modrýma nebo šedýma očima. Může se plést se zimním typem, ale zimní typ má vlasy ještě tmavší a zářivě bílé oční bělmo. Chladnému létu sluší tmavé, ale čisté barvy, ani příliš jasné ani zašedlé.


Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: SUMMER:

Tlumené léto

The Look: Sweet Portrait Photography by Marta Bevacqua:


Tlumené léto (můj typ) mívá vlasy o něco světlejší (právě ta myší hněď) a menší kontrasty mezi barvou rtů, očí, vlasů a pleti. Oči může mít hnědé, modré nebo šedozelené. Jeho barvy jsou jemné, tlumené, zaprané. Příliš výrazné, jasné a zářivé letní odstíny tento typ upozaďují. Sluší mu šedá, starorůžová, tlumená fialová, modrá a některé tmavé odstíny (tmavomodrá).


Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: SUMMER:
Jasné léto

<3 the whole outfit.:


Jasné léto se vyznačuje modrýma nebo zelenýma očima a světlými vlasy, které obvykle zůstanou od dětství přirozeně blond a neztmavnou anebo ztmavnou jen lehce. Tento typ se někdy může odbarvovat na studenou platinovou blond. Stejně jako vlasy má i pleť velmi jasnou, světlou. Sluší mu výrazné pastelové barvy, jasné, až "vykřičené", ale ne tolik jako zimní. Představte si zmrzlinu - všechny ty pistáciové a šmoulové a jasně růžové...


light summer:

Chápu, že pro někoho může být těžké vůbec rozlišit, ke kterému typu patří, natož aby si dělal starosti ještě s podtypy. Podobně může mít někdo problém rozlišovat jednotlivé barevné odstíny a poznat, co je studené léto a co tlumené. To ale vůbec nevadí, časem se to buď naučíte anebo se bez toho jednoduše obejdete. Hlavní přece je, abyste se v barvách, které nosíte, cítili dobře. A pokud vám k tomu budou i velmi slušet, to už je přece příjemný bonus.

Zimní, podzimní a jarní podtypy budou zase příště.

Zdroj obrázků: obrázky převzaty z jednotlivých nástěnek na Pinterestu, vždy dostupné pod odkazem "ukázky na Pinterestu" pod sekcí
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama