Letní typ a jeho tři podtypy

5. května 2016 v 15:23 | N. |  Jaké nosit barvy?
Barevnou typologii jsme si již krátce představili v tomto článku. Dnes se detailněji podíváme na letní typ, který je v české populaci asi nejběžnější. Letní typ patří mezi studené typy, tedy mu sluší studené barvy a to světlé, zaprané, jemné. Typické jsou pro něj pastely. Jeho nejvýraznějším znamením jsou vlasy "myší hnědé" barvy, tedy jakési neidentifikovatelné směsi hnědé a šedé, dá se říct. Mnoho letních žen barvu svých vlasů nesnáší právě proto, že závidí rudovláskám, blondýnkám a černovláskám. Někdy se rodí jako blondýnky, někdy už s tmavšími vlasy. Některé letní typy mají vlasy tmavě hnědé a pak se mohou plést s jinými typy. Oči mají studené hnědé, modré nebo zelené. Pleť bledá s modrým podtónem, ale mohou se opálit. Rty nejčastěji jemně, světle růžové. Ale pozor, letní typ, stejně jako ostatní, má několik podtypů. Ne každý letní typ má stejné barvy vlasů, očí a pleti a ne každému sluší ty stejné barvy. Ano, v zásadě vypadá každé léto dobře v letních barvách, ale ještě má podtyp, který určuje opravdu ty nejlepší, nejslušivější. Podtypy jsou tři.


Chladné/pravé léto

Love this blazer & I'm gonna make this scarf:


Chladné léto se vyznačuje tmavými vlasy, které kontrastují se světlou pletí, a jasnýma, modrýma nebo šedýma očima. Může se plést se zimním typem, ale zimní typ má vlasy ještě tmavší a zářivě bílé oční bělmo. Chladnému létu sluší tmavé, ale čisté barvy, ani příliš jasné ani zašedlé.


Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: SUMMER:

Tlumené léto

The Look: Sweet Portrait Photography by Marta Bevacqua:


Tlumené léto (můj typ) mívá vlasy o něco světlejší (právě ta myší hněď) a menší kontrasty mezi barvou rtů, očí, vlasů a pleti. Oči může mít hnědé, modré nebo šedozelené. Jeho barvy jsou jemné, tlumené, zaprané. Příliš výrazné, jasné a zářivé letní odstíny tento typ upozaďují. Sluší mu šedá, starorůžová, tlumená fialová, modrá a některé tmavé odstíny (tmavomodrá).


Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: SUMMER:
Jasné léto

<3 the whole outfit.:


Jasné léto se vyznačuje modrýma nebo zelenýma očima a světlými vlasy, které obvykle zůstanou od dětství přirozeně blond a neztmavnou anebo ztmavnou jen lehce. Tento typ se někdy může odbarvovat na studenou platinovou blond. Stejně jako vlasy má i pleť velmi jasnou, světlou. Sluší mu výrazné pastelové barvy, jasné, až "vykřičené", ale ne tolik jako zimní. Představte si zmrzlinu - všechny ty pistáciové a šmoulové a jasně růžové...


light summer:

Chápu, že pro někoho může být těžké vůbec rozlišit, ke kterému typu patří, natož aby si dělal starosti ještě s podtypy. Podobně může mít někdo problém rozlišovat jednotlivé barevné odstíny a poznat, co je studené léto a co tlumené. To ale vůbec nevadí, časem se to buď naučíte anebo se bez toho jednoduše obejdete. Hlavní přece je, abyste se v barvách, které nosíte, cítili dobře. A pokud vám k tomu budou i velmi slušet, to už je přece příjemný bonus.

Zimní, podzimní a jarní podtypy budou zase příště.

Zdroj obrázků: obrázky převzaty z jednotlivých nástěnek na Pinterestu, vždy dostupné pod odkazem "ukázky na Pinterestu" pod sekcí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama