Zimní typ a jeho tři podtypy

11. května 2016 v 17:28 | N. |  Jaké nosit barvy?
Minule jsme se seznámili s podtypy letního typu, dnes se detailněji podíváme na zimní typ. Zimní typ se obecně vyznačuje tmavými vlasy v černé nebo tmavě hnědé barvě, hnědýma nebo modrýma očima jejichž bělmo ostře kontrastuje s duhovkou, světlou pletí, která se neopálí a nemívá pihy a samozřejmě tím, že mu sluší studené a výrazné barvy. Jako jediný typ má ve své paletě černou barvu.


Chladná/pravá zima


VEST : Mango HAT : Zara DRESS/TIGHTS : H & M PUMPS : Chanel:


Chladná zima má obvykle spíše světlé oči, modré nebo šedé, samozřejmě studeně modré - neboť zima je stejně jako léto typem studených barev. Pleť může být velmi bledá anebo lehce narůžovělá, nikdy nebude dohněda opálená, to se dřív spálí. Vlasy má tradičně černé, příp. tak tmavě hnědé, že až jako černé vypadají. Nosit by pak měla ty barvy zimní palety, které jsou výrazné, kontrastní. Sluší jí i výraznější líčení, především tmavá rtěnka.


Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: WINTER:
Jasná zima

:


Jasná zima, jak už název vypovídá, jasné, zářivé oči světlých barev, většinou modré, bledá pleť, vlasy jsou černé nebo tmavě hnědé. Dle popisu je samozřejmě těžké tento podtyp odlišit od ostatních, jde spíše o soubor drobných charakteristik, nejlépe to určítě na zákadě porovnání s ostatními podtypy. Chce to mít v oku. Proto přikládám obrázky. Porovnejte se s osobnostmi na nich. V ukázkách se dívejte spíše po barvách, často tam mají modelky jiného typu v pro ně "nesprávné" barvě, která by slušela právě zimě, nikoli jim. Některým zimám sluší také odbarvená platinová blond, velmi světlá, téměř bílá - protože bílá barva je také jejich.

Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: WINTER:
Hluboká zima

Rachel Bilson:

Poslední zimní podtyp je ze všech nejméně jasný. Naopak, vyznačuje se temnotou barev přirozených i těch, které používá pro své oblečení. Temné, hluboké, studené barvy. Může nosit i odstíny barev, které trošku inklinují k podzimnímu typu, tedy např. hnědé, ale tmavé a spíše do fialova. Mívá tmavě hnědé oči, které mohou být trochu nazelenané, pleť může být tmavší než u ostatních zim, stejně tak barva vlasů a rtů.

Ooh Très Chic: THE SKIN TONE SEASONS: WINTER:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama