Kombinování barev

14. června 2016 v 21:21 | N. |  Jaké nosit barvy?
Za součást smyslu pro módu, styl a oblékání je považován i cit pro kombinování barev. Cit pro kombinování barev může být do určité míry vrozený, ale dá se i z části naučit. Každý má navíc tento cit jiný. Někdo je spíše konzervativní, necítí se dobře ve výrazných barevných kombinacích a nerad zkouší nové. Jiní lidé mají témeř dar od boha zkombinovat to, co jiným připadá nezkombinovatelné. Každopádně, vždy je dobré si trochu rozšířit obzory (obzvlášť pokud vrozený cit nemáte) a poohlédout se u jiných, jaké barvy nosí a které spolu vypadají dobře. Dobrým místem inspirace jsou pak i různé články na módních webech anebo jednoduše nástěnky na Pinterestu. Pomohou naprostým neználkům i lidem, kteří zkrátka jen potřebují rozšířit obzory.

Color combination, color pallets, color palettes, color scheme, color inspiration. #color #color_palettes #new_year #christmas #happynewyear #inspiration:

Co se týče teorie kombinování barev, existuje několik hledisek, dle kterých spolu určité barvy ladí. Nejjednodušší je asi kombinování tón v tónu - neboli zkombinování více odstínů (světlejších a tmavších) jedné barvy. Taková kombinace může být pro někoho nudná, někdo má naopak rád jistotu. Záleží na povaze. V praxi to pak znamená, že máte např. bledě modrý top a tmavě modré kalhoty, k tomu opět světlé nebo tmavé boty, doplňky, apod.Color combination, color pallets, color palettes, color scheme, color inspiration.:

Většinou lidé raději kombinují více barev, stačí dvě nebo tři (čím více barev, tím lepší pro ně musíte cit, abyste to nepřehnali do chaosu, který dohromady zkrátka neladí). Ty pak mohou být naproti sobě v barevné paletě anebo i vedle sebe. Dobré je mít na paměti, že studené barvy by se neměly příliš kombinovat s teplými. Dvě studené barvy k sobě jdou vždy lépe než jedna teplá a jedna studená. Naučit se rozlišovat teplé a studené barvy může chvíli trvat, ale stojí to za to, už kvůli barevné typologii, která vám může pomoci volit si ty správné barvy.

rustic color palette:

A teď už k inspiraci. Dobrou inspirací může být krom zmiňovaných článků a nástěnek také okolní svět. Nejen lidé kolem nás, ale i příroda. V přírodě k sobě barvy většinou nějakým zázrakem ladí. Můžeme se tedy inspirovat u květin, motýlů, zvířat a scenérií. Chce to jen otevřít oči, přestat brát okolní svět jako kulisu a znovu se zaměřit na barvy a detaily.

Gold On The Ceiling: color:

Pokud zůstaneme na internetu, inspirovat se můžete třeba na těchto odkazech: Color combinations 1, 2 a 3. Dobře na tom uvidíte tu inspiraci okolním světem a také škálu různých barevných kombinací od tlumenějších až po zářivé.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama