Temný, "The Dark One"

21. července 2016 v 8:56 | Nerisa Žůrková |  Fantasy styl
V nedávném článku jsme si lehce nastínili několik možností, jak pojmout svůj fantasy styl. Dnes se budeme hlouběji zabývat prvním z pomyslných fantasy "podtypů", kterým je Temný.

Achetypy: čaroděj, čarodějka, temný mág, vědma, věštec, intrikán, svůdce, svůdkyně, démon, upír

Domény: Magie, věštění, intriky, svádění, uctívání bohů, provokace, rebelie, melancholie, oddělenost od "slušné společnosti"

Charakteristické rysy: cítit se nepochopený, zvláštní, působit tvrději, než ve skutečnosti je (jsem), zakládání si na své jedinečnosti, introverze, zájem o esoteriku, záliba v umění, fascinace temnotou, neobvyklými věcmi, kladný vztah k sexualitě, černý humor, dramatičnost, velká emocionalita


Lovely outfit. Maybe a bit toned down for day to day wear would be better though:


Styl oblékání

Temní se vyžívají v tmavých barvách, jejich favority jsou černá, rudá, vínová, fialová, tmavě modrá, tmavě zelená, šedá a bílá jako kontrast k ostatním (často v kombinaci s černou). Nosí oblečení, jaké bychom viděli na fantasy čarodějnicích a u temných mágů. Dlouhé splývavé róby, luxusní materiály, šněrování, rukavičky, krajka, samet, mohou mít i klobouk, závoj, kápi. U žen dlouhé sukně, u mužů tmavé kalhoty, klidně i kožené, bílá košile. Mají rádi šperky, všemožné polodrahokamy, stříbro, amulety, složité brože, náhrdelníky, visící náušnice, masivní prsteny, třeba i "drápy". Doplňky pro sebe nejlépe najdou v gothic neb metal schopech. Jejich boty jsou často k nalezení také tam. Kotníčkové nebo vysoké, šněrovací, na platformě, příp. klasičtější černé lodičky. Mohou vypadat poměrně elegantně, inspirovat se gentlemany a dámami starších časů, anebo být naopak spíše sexy, provokovat. Taková temná dáma má nejspíše potřebu mít alespoň jedny podvazky, nemluvě už o korzetech, které zkrátka milují a chtějí. Možné jsou u nich také různé tělesné ozdoby, ať už piercingy nebo tetování, a výrazné, tmavé líčení (dokonce i u mužů, např. černá linka). V zásadě není těžké přijít na to, co pod tímto stylem nosit, těžší je si stát za tím, kým jsou a nenechat se otrávit nechápavými pohledy okolí.

In the forest... by blumilein.deviantart.com on @DeviantArt:

val's chaotic mind:

Goth guy:

Black Alternative Gothic Long Trench Coat for Men - Devilnight.co.uk:

Zdroje:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 2. října 2017 v 19:21 | Reagovat

Luxus toto

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama