Vznešený, "The Noble One"

27. července 2016 v 8:51 | Nerisa |  Fantasy styl
Vznešení jakožto podtyp fantasy stylu mají v souvislosti s klasickými oděvními styly asi nejblíže k elegantním či okázalým, představují milovníky luxusu, tradic, ověřených postupů a vhodného společenského chování. A co je větší tradice, než oblečení inspirované historií? Většinou si příliš nepotrpí na fantasy výstřelky, raději nosí nákladné róby nebo minimálně luxusně vypadající kousky inspirované viktoriánským obdobím, vintage, příp. i obdobím gotického slohu. Mohou být také fascinováni elfy s jejich elegancí a určitou odměřeností, tedy s takovými, jací byli třeba v Pánu prstenů. Jejich styl se může také prolínat s nebo podobat steampunku (jeho více viktoránské variantě) a victorian goth.

Archetypy: král, královna, šlechtic, šlechtična, elf, elfka, gentleman, dáma

Domény: slušné vychování, etiketa, elegance, střídmost, tradice, vládnutí, společenské rozhovory, pikniky, plesy

Charakteristické rysy: mají rádi pravidla a tradice, doma mají uklizeno, sbírají umění, mají rádi staré věci s historickou hodnotou, vyjadřují se vždy slušně a ohleduplně, jejich dům může připomínat palác, milují plesy, divadlo, koncerty vážné hudby, cítí se lépe na hradech než ve velkoměstě, nemají rádi aktuální rychlý a moderní životní styl, váží si rodiny

:
Styl oblékání

Vznešení chtějí být za všech okolností dobře a elegantně oblečeni, ideálně i s puncem luxusu. Ženy nosí především šaty a sukně s halenkami, korzety, příp. (v "civilu") jednoduché elegantní kalhoty. Nepotrpí si na trička, potisky, tenisky a podobné věci, raději nosí klasické lodičky nebo kozačky. Muži pak nosí jednobarevné kalhoty, saka, vesty, košile. Obě pohlaví si potrpí na různé doplňky, např. klobouky, u žen rukavičky, elegantní kabelky, šperky připomínající starší doby (vintage, kameje) příp. hodně výrazné a nákladné šperky (a nejlépe pravé), oblíbené jsou perly. Hezkým doplňkem pro muže jsou kapesní hodinky. Vlasy mívají ženy zapletené v nějakém účesu, málokdy jsou volně rozpuštěné (většinou jen u těch, které se nejvíce inspirují elfy). Líčení je nenápadné, decentní.Steampunk:

Gothic Steampunk Clothing Men | CAVALIER VEST - BLACK VELVET:

Matchmaking: Regency Clothing Inspiration. #Victorian gentleman's fashion.:

:

Zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama