Bezvěký, "The Ageless One"

8. srpna 2016 v 8:39 | Nerisa |  Fantasy styl
Existuje jedna skupina nadšenců do fantasy, která se jaksi vymyká chápání. Je těžké je nějak uchopit, jak oděvně tak myšlenkově, neboť vždy jako by přesahovali svůj svět, svou dobu. Jsou to staré duše oplývající značnou moudrostí a jiným náhledem na svět. Jejich oblečení připomíná anděly, bohy, duchy a jiné nehmotné a nebeské bytosti. Neradi poutají pozornost, ale pokud se již rozhodnou být vidět, lze je jen těžko přehlédnout. Často mají určitou víru, ať už je to buddhismus, pohanství nebo křesťanství, a tato víra je drží pohromadě spolu s vírou v sebe, kterou mohou nabýt i po těžkých životních zkušenostech.

Archetypy: bůh, bohyně, vědma, mudrc, poustevník, duchovní, anděl, duch, příp. elf, elfka

Domény: příroda, nadpřirozeno, moudrost, udílení rad, víra, věštění, vedení, vyšší sféry

Charakteristické rysy: moudrý, stará duše, vůdčí typ, snaha ostatním pomáhat udílením rad, upřímnost, pravdivost, autenticita, vidí do lidí, jsou schopni odhadnout budoucnost, samotářští, své nitro si nechávají pro sebe, jejich moudrost a ostatní kvality mohou být na první pohled skryty pod masku "obyčejného" člověka

Coastal cardigan and garden tapestry dress:Styl oblečení

Jejich šaty jsou spíše róby připomínající anděly, elfy, duchovní a jakékoli éterické bytosti. Vypadají, jako by spadli z nebes nebo vypadli z některé starobylé pověsti. Mohou mít blíže k antice a jejímu stylu odívání nebo orientu než středověku jak tomu u fantasy klasicky bývá. Dávají přednost lehkým až průsvitným materiálům, motivům peříček, křídel, mají rádi polodrahokamy, křišťály, mohou nosit přívěsky okultních symbolů nebo symboly svého náboženství, ať už je jakékoli. Líbí se jim pláště a kápě, dlouhé šaty a sukně, rozšířené rukávy. Oblečením někdy připomínají čaroděje a čarodějky, pouze v jejich světlé verzi (Gandalf, Glinda, kmotřička víla). Mohou se však také oblékat zcela nenápadně a simulovat tím mnišskou kutnu. Často také jejich cit pro lidi, energie a naladění společnost ústí v to, že své oblečení přizpůsobují situaci a společnosti, do které zrovna jdou. Proto se mohou někdy záměrně stylizovat do jiných archetypů, např. aby působili důvěryhodněji.

The Dovekeepers (2015):

Monk:

By Anastasia Nikitina - holding in either a scream, or tears ... or longing inside. .. moon bathing ...:

Lunaesque Creative Photography - The Time Of The Elves:


Zdroje obrázků:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama