Divoký, "The Wild One"

3. srpna 2016 v 8:35 | Nerisa |  Fantasy styl
Fantasy přitahuje různé typy lidí. Někdo sní o životě víly, jiný by rád byl součástí královské rodiny, mocným válečníkem anebo třeba bardem, tulákem a svobodným člověkem. Divocí mají blízko k hippies, etno, boho a podobným stylům. Inspirují se dávnými kočovníky, cikány, potulnými minstrely, hledači dobrodružství a také vesnickými čarodějnicemi. Svoboda je zkrátka na prvním místě. Také mívají silné pouto s přírodou, oblíbili si jdnoduchost, přirozenost, pohodlí.

Archetypy: cikán, cikánka, kočovník, kočovnice, dobrodruh, potulný minstrel/bard, divoká lesní čarodějka

Domény: putování, cestování, příroda, zvířata, tanec, hudba, rukodělná tvorba, svoboda, divoká podstata člověka

Charakteristické rysy: svobodomyslní, chaotičtí, strach ze závazků, láska k hudbě a tanci, odvaha, bezstarostnost, temperament, žití v přítomnosti, zájem o okultismus a přírodu

gypsy girl:
Styl oblečení

Rádi nosí oblečení z přírodních materiálů, volné, může být trochu obnošené, potrhané, běžné je vrstvení, šátky, dlouhé sukně u žen, vesty, krajkovina, oblečení připomínající kostýmy na břišní tance, penízky, květinové motivy, nabírané halenky, košile, kožené sandály a brašny, třásně. Lehce inspirovat se mohou také westernem, třeba využívat klobouky a kožené kalhoty, příp. prvky orientu (hlavně na vzorech). Šperky z přírodních materiálů, jako je dřevo, peří, příp. různé amulety a přívěsky s okultními symboly. Mohou lehce provokovat, mírná průsvitnost, absence spodního prádla, zkrátka svoboda ve všem a za všech okolností. Proto může tento typ u mužů souviset i s piráty, kteří svobodně brázdili moře.
Vlasy mohou mít volně rozpuštěné nebo mít různé dredy a copánky, barvení je spíše výjimka.

Bonnie Strauss Peasant Blouse:

bohemian, style, lace up pants, hat, and slightly American western meets European gypsy style:

Theo Theodoridis...not exactly sure what's he's doing here, but I like it.:

Omnia :OMNIA is a bohemian PaganFolk band. OMNIA brings a musical message of respect for nature, personal liberty and freedom of thought and expression for all. https://www.youtube.com/watch?v=JXPDmK5eNvg:

Zdroje: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama