Jste to, co děláte?

9. srpna 2016 v 19:40 | Nerisa |  Vše o autentickém oblékání
Autentické oblékání - jedno z hlavních témat blogu, které probíráme pořád dokola. Máte už jasno v tom, kým jste, nebo pořád ještě tápete? A pokud tápete, máte chaos jen ve skříni nebo i zbytku svého života? Skvělým ukazatelem toho, jak se máte oblékat, jsou totiž věci, které děláte každý den. Ale pozor, funguje to pouze v případě, že děláte to, co opravdu dělat chcete. Všechno souvisí se vším, takže pokud změníte svůj šatník, možná budete muset změnit i práci, bydliště nebo své mezilidské vztahy. Myslím to vážně. Je jedno, co změníte jako první, ale máte-li být sami sebou, pak je to třeba zajistit ve všech oblastech. Nejen navenek, ale hlavně uvnitř. Zodpovězte si teď pár otázek:

1. Děláte práci, kterou opravdu chcete dělat? Milujete svou práci? Chtěli jste ji dělat vždy? Pokud ne, tak proč?
Pokud ji nechcete dělat ani teď, proč ji děláte? Co byste chtěli doopravdy dělat?

2. Máte koníčky? Pokud ne, tak proč? Co vás láká? Pokud ano, tak jaké? Které věci opravdu rádi děláte, co je pro vás důležité?
Co byste dělali, i kdyby vám za to nikdo neplatil?

3. Jste spokojeni se svými přáteli? Máte společné zájmy? Rozumí vám?

4. Jste spokojeni s místem, kde bydlíte? Vyhovuje vám? Pokud ne, tak proč tam jste? Líbí se vám více život v domku nebo bytu? Ve městě nebo na vesnici? Potřebujete hodně soukromí? Máte ho?

5. Jste zdraví? Pokud ne, tak jak dlouho to trvá? Kdy to začalo? Co se ve vašem životě tou dobou dělo?
Nemůže vaše nemoc souviset s něčím, co ve vašem životě není v pořádku a vy to stále tolerujete a odmítáte změnit?


Trochu moc osobní otázky pro článek o oblečení, že? Ale odpovězte si na ně a odpovědi si někam napište a schovejte. Nemusíte je nikomu ukazovat, hlavně k sobě buďte stoprocentně upřímní. Dám vám druhý úkol. Představte si, že žijete život, jaký chcete. Sepište si, stačí bodově, jak vypadá. Co je vaší prací? Jakým koníčkům se věnujete? Jaké máte přátele? Jakou rodinu? Jak se cítíte fyzicky? Kolik máte peněz? Kde trávíte čas? Jezdíte na dovolené? Kam? Kde nakupujete? Jaké věci vlastníte ve svém vysněném životě, které teď nemáte? Jaký je váš životní styl?

A nakonec ta očekávaná část s oblečením. Jaké věci nosíte, když žijete život, jaký chcete? Myslete na to, jaké oblečení vyžaduje vaše práce a každodenní aktivity. Nebo naopak na to, že oproti vaší současné práci se třeba nemusíte v oblečení vůbec omezovat. Myslete na to, jaké oblečení koresponduje s životním stylem, po kterém opravdu upřímně toužíte. Ne proto, že se to tak očekává, ale proto, že byste tak podle vás byli šťastní.

Někdo chce žít jako milionář v luxusní vile a oblékat se do značkových věcí. Někdo chce mít malý domek se zahrádkou a chodit venku v teplácích mezi svoje kytičky. Někdo chce hodně cestovat a potřebuje k tomu praktické oblečení. Někdo by rád byl ve městě, chodil na večírky nebo za kulturou. Někomu vyhovuje práce v bance nebo manažera ve firmě a rád nosí kostýmky či obleky. Někdo miluje avantgardní oblečení a rád by byl umělcem. Co chcete VY? Ano, jen vy, bez ohledu na ostatní. Možná nebuete hned vědět všechno, ale minimálně jistě víte, jestli vám vyhovuje dress code nebo chcete mít naprostou svobodu v oblékání. Už to vám může napovědět kam se stylově vydat. A každý krok se počítá. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama