Femme fatale

27. září 2016 v 11:57 | Nerisa |  Tipy, triky a trendy
Muži po nich zoufale touží a ženy jim závidí. Osudové, nebezpečné ženy se ukázaly ve filmech dvacátého století a i dnes jsou stále zajímavým tématem. Být zlobivou holčičkou přináší dojem zapovězenosti, něčeho špatného, nemravného, tajemného a lákavého. Dnes už se nenosí chodit do kostela a za každý hříšek odříkat otčenáš. Hřešíme schválně a s potěšením. Tedy, některé z nás. Ty nejhorší z nejhorších? Nebo za ten obraz může jen nepochopení a závist ostatních, které si netroufnou být natolik drzé a jít si za svým?

Možná jste o femme fatale nikdy neslyšeli. Jak asi vypadá, jak se chová, říkáte si? Nepředstavujte si ji jako domácí puťku, která si po večerech čte knihu Muži milují potvory, aby se naučila manželovi také někdy říct NE na jeho rostoucí nároky. Osudová žena by takové knihy mohla psát, ale nejspíš ji to ani nenapadne. Proč by se vzdávala svých fíglů a tajemství, když jde o jedny z jejích nejcennějších komodit? Femme fatale je směsice velkého sebevědomí, nezávislosti, drzosti a kapky tajemství a rizika. Nežije podle cizích pravidel a nenechá se spoutat. Na prvním místě má vždycky sebe a rozhodně se nevzdá svého životního stylu pro nějakého muže. Často je to tak, že již měla mnoho mužů (sex je pro ni zábava, nikoli závazek) a poznala je natolik, že ji žádný nedokáže nadchnout a přesvědčit, že je jiný. Žádný zkrátka nestojí za to, aby se pro něj vzdávala své svobody.

Zní to feministicky? Některé pomyslné femme fatale mohou být feministky a dokonce chovat nenávist k mužům a mstít se jim. Také mohou být hysterické, velmi charismatické a bezcitné, jdoucí přes mrtvoly. Femme fatale může být ztělesněním jak sebelásky a ženské nezávislosti, tak zkázou pro všechny, kteří jí propadnou. Těžko si hledá přátele, je vlk samotář. Osudová žena je dokonalá, nedosažitelná. Nedopustí, aby ji muž viděl bez make-upu a s natáčkami (proto si muže domů nezve a nepřespávají u ní), pokud je nosí, nikdy neztrácí klid a víru v sebe a svou krásu. Femme fatale si nelze představit v situaci, která by byla jakkoli trapná, směšná, vždy je dokonalá. Málokdy ji lze spatřit za denního svitu, je jako noční přízrak, tajemství, které se nedá chytit. Z tohoto jistě chápete, že stoprocentní osudová žena, jak si ji představujeme, vlastně ani nemůže existovat.

.:Existují ženy, které se tomuto obrazu jedním či oním způsobem velmi přibližují. Ženy nezávislé, sebejisté, schopné se postarat samy o sebe a přitom zůstat přitažlivými ženami. Často nejsou vdané, protože jim takový svazek připadá příliš svazující. Femme fatale není póza, na kterou by šlo balit muže. Stejně by zase utekl hned, jakmile by přetvářka začala dostávat trhliny (nikdo nevydrží hrát věčně). Muž chce ženu, se kterou chodil od začátku. Často se rozmyslí a uteče, když zjistí, že si nevybral tu skutečnou, ale jen masku. To ostatně platí pro každý vztah a každé předstírání. A být osudovou ženou je životní styl. Z velké části jde o to být sama sebou, a pokud se do té role jen stylizuje, ztrácí své kouzlo a přestává být tou pravou femme fatale. Můžete se tak narodit, můžete se jí stát, ale nemůžete si na ni jen hrát. To nefunguje. Představte si, že budete každý den chodit do baru v černých šatech a popíjet drink, který vám ani nechutná, ale připadá vám to jako věc, co byste měla dělat, abyste vyhověla definici. Začnete kouřit, protože femme fatale z klasických filmů často kouří. Začnete hrát sebevědomou a okázale flirtovat s jinými, ale nebudete osudová žena, budete jen, s prominutím, trapná. Tak se o to nesnažte. Femme fatale je o tom být šťastná, mít sebe na prvním místě, být si sebou jistá, mít se ráda. A jak můžete tvrdit, že se máte ráda, když si hrajete na něco jiného, než jste a své pravé já tím odmítáte?

Nedoporučuji tedy nikomu, aby se pokoušel stát takovou ženou (a mužům už vůbec ne :-)). Co však doporučuji je se naučit některá z jejích "kouzel".
  • Dělejte to, co máte rádi. Žijte podle svého.
  • Přijměte své pravé já, své klady i zápory.
  • Pracujte na svém sebevědomí - to je základ přitažlivosti.
  • Pořiďte si hezké prádlo, i když jste zrovna samy.
  • Najděte si svůj styl.
  • Stárněte s grácií.
  • Naučte se říkat NE tomu, co nechcete a ANO tomu, co chcete.
  • Buďte klidně trochu drzí, jděte si za svým, ale s ohledy k druhým.
  • Neměňte se pro partnera, rodiče ani nikoho jiného.
  • A ženy, buďte dostupné, když máte čas a samy chcete, ne kdykoli někdo zavolá :-)

Jak se femme fatale obléká?

Byla by škoda a obrovská chyba vynechat tento aspekt femme fatale, když už jsme na blogu o odívání a stylu. Mnoho žen zajímá, jak by se měly oblékat, aby vypadaly jako osudové ženy. Tímto bych je chtěla dokázat na odstavec výše, kde píší, že si nemají na nic hrát. Pokud však tento oddíl čtete jen ze zvědavosti, čtěte dál.
Femme fatale se obléká pečlivě. Nedopustí, aby na sobě měla něco, v čem nevypadá dobře. Často svým oblečením také ráda jemně provokuje, proto dává přednost více sexy kouskům, ať už jsou to velmi úzké kalhoty, hlubší výstřih nebo podvazkové punčošky k minišatům. Většinou si ale neplete provokaci s přílišnou vyzývavostí. Odhalují kousek tu a tam, ne rovnou všechno. Vzpomínáte, ráda si nechává svá tajemství. Její styl může být v zásadě jakýkoli, od elegantního, přes romantický, rockový,… Často bude ovšem inklinovat k tmavším, hlubokým barvám. Černá a fialová jsou tajemství, růžová je pro holčičky. Čímž se nesnažím naznačit, že vypadat nevinně je to samé jako být nevinný. To už jsme však spíše u Lolity než femme fatale. Ta může nosit vysoké podpatky nebo se inspirovat více pánským stylem. Jisté je, že si nikdy neoblékne něco, v čem se necítí. Ráda si vytváří vlastní styl, či snad rovnou určuje trendy. Porušuje pravidla. Oblékne si opak toho, co se zrovna nosí. Jejím poznávacím znamením je pak rudá rtěnka či černá tužka na oči, ale to hlavní, co nosí, je sebevědomí. Dojem, který vyvolává, je mnohem dán vnitřním vyzařováním než oblečením. A na to myslete.

~ NU:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama