Nevyzpytatelná čarodějka a pár fotografických tipů

20. září 2016 v 9:15 | Nerisa |  Aktuálně
Podzim je konečně tady a s ním i kolekce na podzim a zimu. Oproti letní je temnější, taková... čarodějnická :-) Tentokrát jsme fotily na místě, které se dá s velkým množstvím fantazie nazývat lesem. A fantazii my máme. Jen to listí se změnami barev nijak nespěchá. Snad tedy prominete, že nám trochu tu atmosféru podzimního lesa kazí.

Ve fotografování jsme amatérky, proto se stále ještě učíme. Vždy se mi velmi líbily atmosferické obrazy a fotografie, zkrátka fantasy umění, proto jsem také chtěla fotky oblečení fotit venku v lepších kulisách, než je klasické bílé plátno. Venkovními podmínkami a nedostatkem světla mezi stromy trochu utrpěla ostrost, ale to nám snad prominete.


Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme...


Musím přiznat, že tentokrát jsme si focení neužily tak jako minule. Přišly jsem v náladě, která sama o sobě nesváděla k přílišnému hraní si a zkoušení různých póz, pouze den předem jsem si nachystala rekvizity. Pár slov k rekvizitám: Všechny jsou moje. Normálně se mi doma válí čarodějnická hůlka, balíček tarotu, kovová lampa (koupena coby noční osvětlení na larp) a černá kniha, která není knihou zaklínadel, ale svým způsobem se tomu blíží. Konkrétně jde o knihu Goth: Magická stránka temné kultury. Nakonec se mi tam hodila víc než vyloženě čarodějnické knihy (skutečně, i takové věci doma mám). Bylo by škoda toho nevyužít a nepřehnat to trochu s čarodějnickým vzhledem, když už k tomu celá kolekce inklinuje :-)

A nyní pár tipů pro vás, kteří třeba také fotíte oblečení (třeba na vinted, když prodáváte něco ze svého šatníku). Budou to především tipy jakým chybám se vyvarovat, tedy co nedělat.Úplně nejzákladnější věci snad víte, takže jen stručně: Je dobrý nápad seznámit se s funkcemi svého foťáku, pořídit si alespoň trochu kvalitní, k němu stativ, mít modelku - potažmo oděv - uprostřed v hledáčku a kontrolovat průběžně fotografie, jestli někde něco hloupě netrčí, modelka se netváří hrozně nebo jí určitá pozice nepřidává deset kilo. Někteří si možná klepete na čelo, že to je přece jasné, ale věřte tomu, že amatérovi není jasné nic. Třeba ani neumí fotku ořezat nebo si zkontrolovat, jestli pozadí nepřebíjí model.

Tak a teď k těm blbým začátečnickým chybám, kterých se pořád ještě dopouštíme :-)

1. Narovnávejte! Narovnejte záda, krk i svetr, ať nevypadáte jako, no, já na této fotce. A vůbec si dejte pozor na to, jak vypadáte vy i model. I malý detail může zkazit dojem.Někdy máte až moc vlasů, ač starší pánové by záviděli...


... a někdy jste Voldemort. Akorát s nosem. Holt se těžko aranžuje kápě když se nevidíte.2. Hlídejte si pozice rukou a nohou. Častým nešvarem je chybějící půlka ruky, nohy, divné - nepřirozené postavení paží nebo nohou. Ano, je možné "useknout" některou končetinu, ale chce to dávat pozor, kde ji usekáváte. Obecně se nedoporučuje střed krku, zápěstí, koleno, apod. Končetina pak působí amputovaně. Na této fotce jsou nohy postaveny tak trochu jako bych pajdala, ale to není chyba fotografa, to byla zrovna sekvence závěrů focených v pohybu kdy to tak vyšlo. Chtěla jsem, aby bylo vidět, jak se sukýnka "houpe" :-)


A k tomu usekávání - to je hlavně případ ořezávání fotky. Časem se naučíte na fotku podívat s nadhledem a zjistit, jestli určitý ořez funguje nebo vytváří divný efekt, že něco chybí.Občas trochu pozlobí i doplňky. Třeba jinak hezkou fotku pokazily náušnice, které udělaly efekt černé skvrny na tváři.A nakonec důkaz, že kabát Sif a jeho kapuce mají mnohá využití. Až vás to focení začne otravovat, můžete se v něm schovat. Třeba před paparazzi!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama