Ženy a jejich prádlo

11. října 2016 v 15:17 | Nerisa |  Vše o autentickém oblékání
Po minulém článku o podvazcích mi došlo, že zde chybí článek o běžnějších druzích prádla a jak moc je prádlo důležité pro nás ženy a pro náš osobní styl oblékání. Ženy, jistě jste si všimly, že máte jiné preference při nakupování prádla než vaše kamarádky, sestra, matka nebo třeba (pokud jste ještě na škole) ostatní slečny v tělocviku. Muži, jistě jste si alespoň zběžně prohlédli prádlo všech žen, které vám to dovolily a všimli si několika rozdílů v tom, co nosí :-) Tento článek však asi nebude úplně pro vás. Popravdě tedy nevím, jestli tento blog nějací muži čtou a pokud ano, myslím, že toto téma pro muže není až tak rozsáhlé. Na výběr mají asi 3 možnosti (boxerky, trenýrky a slipy), až tedy čtyři, pokud někteří chodí na ostro. Zato u žen je prádlo velké téma.

Některé ženy nedají dopustit na nenápadnou, hladkou tělovou podprsenku, jiné by nejraději nosily jen sportovní a další se zkrátka neobejdou bez krajek a mašliček ani při běžném nošení. Já říkám, že si přece kupuji podrpsenku proto, abych ji nosila, ne aby se válela ve skříni až ji budu chtít někomu ukázat. Nedělím prádlo na to "pro zvláštní příležitosti" a na "běžné nošení". Mou zvláštní příležitostí je když se každý den ráno oblékám, ale samozřejmě vím, že jiné ženy to mají jinak a respektuji to. Myslím, že moje preference hezkého prádla nějak souvisí s mou přirozeností romantičky. Alespoň si tedy nevzpomínám, že by mě byť i na okamžik napadlo, že by bylo lepší nosit obyčejné. Nemám ráda hladké podprsenky. Ale dost už o mně a více o ženách obecně.

Pokud ženy jednoduše rozdělíme na dvě skupiny, ženy praktické a ženy okázalé, dokážeme si udělat poměrně přesný obrázek o tom, která skupina preferuje jaké prádlo. Není pravdou, že praktickým ženám je jedno, jak vypadají a okázalým nezáleží na praktičnosti a pohodlí, jde tady spíše o určité stylové preference. V zásadě chtějí být všechny ženy krásné a zároveň se cítit pohodlně, proto volí takové prádlo, které jim (dle jejich osobního názoru) umožňuje obojí.Mimochodem, dámy, klíčem k pohodlnému prádlu jsou dvě věci: znát svou skutečnou velikost a vybrat si typ prádla, který vám nejlépe sedí. Zní to jako samozřejmost, ale stále jsou ženy, které nosí nevhodný typ kalhotek a trápí se v něm, jen proto, že si na něj zvykly (třeba jako holčičky v dětství) anebo naprosto netuší jak si vybrat správnou velikost podprsenky. Proto, pokud o tom nevíte a stále správnou velikost podceňujete, pořiďte si pořádnou podprsenku. Padnoucí. Správný typ a správnou velikost. Nelze to už více zdůraznit. Správnou velikost zjistíte tak, že se změříte pod ňadry a přes ně. Míra pod je zhruba velikost vašeho obvodu; a míra přes mínus míra pod je velikost košíčků.

Takže např. oblíbenou velikost 75B máte pouze tehdy, když máte pod ňadry 73-77 cm a přes prsa 89-91. Na internetu najdete přesné tabulky. Klíčem je se změřit a nic si neupravovat. Většina žen nosí špatný obvod a díky tomu pak i příliš malé nebo velké košíčky a veškerou tíhu nesou ramínka, což je špatně. Navíc pak hrozí různé nehezké nešvary a jelikož obdov přesně nedoléhá, opticky se tím může někdy i zmenšovat velikost ňader a vůbec je to nezdravé. A většina žen (až na ty, které se považují za přespříliš obdařené) přece chce, aby jejich dekolt vypadal plně a hezky :-)

Jaký zvolit typ už je nejlepší si vyzkoušet nebo zapátrat na internetu po podrobnějších článcích, já to dnes beru tak letem-světem. Navíc už dnes v lepších kamenných prodejnách mají vyškolené prodavačky, které méně stydlivým typům ochotně poradí.

Zpátky k ženám praktickým a okázalým. Většinou snadno poznáte, která kategorie je vaše nebo třeba kamarádky, ale existují i zakuklené výjimky. Zakuklené proto, že z různých důvodů nenosí prádlo, jaké by si nosit přály. Buď mají pocit, že hezkého prádla je na ně škoda (nízké sebevědomí a neprospívá vám, takže na tom začněte pracovat třeba tím, že si hezké prádlo koupíte), že je špatné se "fintit" (dcery zavilých feministek a zavilé feministky samy) anebo naopak praktické ženy nosí krásné prádlo z pocitu, že se to od nich prostě očekává. Tak identifikujte jak je to u vás a honem se přeorientujte na to, co je to pravé pro vás a nikoho jiného.

Praktické ženy se obvykle rekrutují z řad sportovkyň, intelektuálek a některých rebelek a elegantních dam. Lze mezi ně zařadit i ženy přírodní, či tak trochu hippies, které ovšem často nenosí žádné podprsenky a propagují "volnost prsou". Skupina praktických žen si nepotrpí na ozdoby, krajky, mašličky apod., mají rády hladké podprsenky, klasické košíčky, často tuší ještě méně než okázalé jakou mají velikost a hlavní pro ně je, aby prádlo neškrtilo, nezavazelo a nekoukalo z oblečení. Sportovkyně mají alespoň jednu sportovní podprsenku, ano, tu věc, kterou okázalé považují za zbytečnou. Kalhotky si vybírají obvykle buď barevné nebo jednoduše černé a bílé, opět bez ozdob, maximálně s potisky, a ze střihů vítězí nohavičkové nebo klasické. Některé kradou dokonce prádlo mužům :-) A co se týče sladění prádla... co to je??

Okázalé ženy jsou všechny romantičky, svůdkyně, zasněné princezny a některé elegantní a rebelky. Nošení prádla považují za radost a výsadu a užívají si nakupování nejrůznějších krásných kousků, které k sobě samozřejmě musí ladit. Ty nejodhodlanější nevyjdou z domu bez ladící soupravy prádla i když se nechystají na schůzku (pozn. pro muže, pokud ještě nějací čtou - někdy má žena sladěné prádlo i když neplánuje "zajít k vám na kafe", třeba proto, že má ve skříni jen dvě barvy a náhodou to vyšlo anebo tak prostě chodí denně). Navíc si dávají pozor, aby jim zpod topu nekoukala ramínka v naprosto jiné barvě než má tričko. Proto mohou mít doma opravdu velkou zásobu různých barev prádla, anebo mají naopak jen pár barev a těch se drží i při koupi oblečení. Každopádně mají rády hezké prádlo, push-up podprsenky, krajky, ozdůbky. Své prádlo milují. Místo sportovní podprsenky mají ve skříni podvazky, sadu sexy prádla nebo alespoň saténovou noční košilku. Kalhotky si vybírají v podobném stylu jako podprsenky, často s krajkou, ozdobami, střihově tanga, bokové nebo klasické.

Podobné preference jako u prádla se objevují i u domácího oblečení a oblečení na spaní. Okázalé budou spát v těch zavrhovaných, nepohodlných a nevýhřevných košilkách, protože se v nich cítí dobře a žensky, zatímco praktické si vezmou vytahané tričko nebo pyžamo a budou spokojené.

A do jako skupiny patříte vy?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama