Bohémský styl

22. listopadu 2016 v 11:19 | Nerisa |  Ostatní styly oblékání
Bohémský styl je jedním z těch stylů, který není čistě o oblečení, ale vychází z určitého životního stylu, přesvědčení. Inspiruje se někdejšími kočovníky, tím, jak žili a jak se oblékali. Nám se slovo bohém spojuje s nespoutaným životem, alkoholem, románky a finanční a celkovou nezodpovědností. Skutečný bohém není nutně nepochopený umělec na drogách. Bohémové si váží své svobody, přírody, odmítají často materiální hodnoty. Mohou hodně cestovat a žít v přívěsu, mohou mít ekologický domek, který postavili vlastními silami, mohou žít navenek docela normálně, ale nikdy se nenechají spoutat. Zkrátka mají svou hlavu, žijí po svém - a to po svém může vypadat různě, ale pořád se drží svých hodnot. Mezi takové hodnoty (mimo svobodu a lásku k přírodě) mohou patřit třeba upřímnost, přirozenost a přátelství. Umění je pro ně také důležité, neboť jej považují za čisté vyjádření své duše, jednu z mála nezkažených věcí na tomto světě. A obvykle žijí v přítomném okamžiku spíše, než by se zabývali minulostí a budoucností. To je součást jejich svobody - minulost a budoucnost totiž často výčitkami a strachem odvádí od štěstí, které můžeme prožívat právě teď.

boho gypsy fashion - Google Search:

Bohémové mají spoustu otázek. Třeba proč by měli zatraceně respektovat někoho, kdo si to nezaloužil? A ne, titul nestačí k tomu, aby si někdo zasloužil úctu. Proč mají nakupovat hromady oblečení ušitého vykořišťovanými dělníky v zahraničí, každou sezónu, když jim jedna sukně vystačí na tak dlouho, než se úplně roztrhá? Proč znečišťovat matku Zemi, bez které nepřežijeme? Proč lhát, přetvařovat se a dělat cokoli proti svému svědomí jen proto, aby je ostatní měli rádi? Proč se vlastně řídit rozumem a srdcem jiných místo svého? Obvykle na tyhle otázky žádné rozumné odpovědi nenachází. Takže na to kašlou. Nebudou se chovat dle očekávání společnosti. Jsou sví. A to je zhruba celé jejich tajemství.

Jejich styl je stejně svobodný, uvolněný a barevný jako jejich osobnost. Většinou volí volnější oblečení, inspirují se zmíněnými kočovníky, cikány, exotickými zeměmi, přírodou. Materiály jsou přírodní, vlasy dlouhé, rozpuštěné (nebo v copu), běžné jsou hrubé bavlněné krajky, vrstvení, šátky, mnoho šperků z kůže, dřeva, korálků, ... Různorodost je v tomto stylu opravdu velká a dokonce už se z něj stalo samostatné mmódní odvětví, které má ovšem s původním bohémským stylem jen pramálo společného, resp. má kousky jeho vzhledu, ale je to pouze maska navenek bez vnitřního přesvědčení, které bohémové mají. Abych tak řekla, dlouhá sukně a halena z vás bohéma neudělá o nic více než jakýkoli jiný styl. Vždy by to mělo vycházet zevnitř ven. A proto se může srdcem bohém oblékat zcela jinak, než je běžné a někdo se obléká jako bohém jen proto, že je to zrovna móda. Tak je to ostatně se spoustou stylů.

in love with the mix of boho-feminine and rocker edge: my personality rolled…:

Ovšem nic nám ne-bohémům nebrání v tom se nechat trochu inspirovat, pokochat se a obdivovat styl těch, kterým skutečně patří. Proto zde přikládám několik ukázkových nástěnek s inspirací pro bohémský styl :-) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama