Stylové poradenství

29. listopadu 2016 v 11:54 | Nerisa |  Aktuálně
Tak už víte, jaký je ten Váš styl? Ten jedinečný, který je vlastní jen a pouze Vám? Možná relativně odpovídá některému z klasických, rozšířených či aktuálně módních stylů, možná je směsicí vícero nebo úplně jiný. Svými články zde na blogu se snažím (prozatím jen) ženám pomáhat, aby svůj styl našly. Jak jsem již jistě zmínila a ještě mnohokrát zmíním, mně samotné to trvalo roky a prošla jsem si mnoha různými články, zkouškami a hledáním, než jsem v něčem zakotvila. V některých věcech jsem totiž strašná perfekcionistka. A chci aby můj vnější styl oblékání perfektně odrážel, jaká jsem uvnitř. Nespokojím se s ničím polovičním :-)

Chystám sérii článků o stylových esencích, které Vás třeba dostanou ještě blíže, ale pokud Vám články nestačí a máte pocit, že takhle se nikdy nenajdete... nebo nechcete vše pročítat a chcete řešení hned, od někoho, kdo už to zná a prošel si tím... můžete si mě "najmout" coby stylovou poradkyni :-)


Proč?

Protože vím, jak otravné je roky nevědět, co si obléknout, co ke mně sedí, v čem se budu cítit dobře a sama sebou a co mi sluší. Koukat do skříně, kde je dost věcí, ale na žádnou z nich jaksi nemám náladu. "Nemám co na sebe." Chodit po nákupech a odcházet vždycky zklamaná, protože to pořád ještě není "ono" a číst hromady článků a zkoumat různé typologie, abych zjistila, že se vždycky někde najdu, ale pořád necítím, že to jsem 100% já. Vím to a prošla jsem si tím a vyřešila jsem to. A proto dokážu pomoci i Vám :-)


V čem jsem jiná než ty ostatní stylové poradkyně, kterých je všude dost? Můžu Vám říct, kam zapadáte podle barevné nebo jiné typologie a co nosit, aby se zakryl "velký zadek", ale o to mi nejde. Já mám fascinaci pro jedinečnost. Každý člověk je jiný. Některého prokouknete hned a snadno mu určíte jeho styl (myslím, že většina takových ani stylistku nutně nepotřebuje), ale někdo je tak složitý, že se v sobě sám nevyzná a potřebuje trochu pomoci a nadhledu. A mě vyloženě baví lidská psychika, proto se zajímám o psychologii... a baví mě poznávat, jaký někdo je, v čem je jedinečný a podle toho ho obléknout. Nemám vlastní typologii. Nechci se něčím takovým omezovat. Různými oděvními styly se při hledání osobních stylů inspiruji, ale nedržím se jich striktně.


Stručně řečeno, jsem jiná, protože:
  • oblékám dle povahy, ne pouze tělesných proporcí a módy
  • nemám vlastní typologii a neomezuji se ani na žádnou jinou
  • dodám Vám k Vašemu stylu množství materiálů, obrázků a inspirace
    nebo dokonce celý návrh šatníku a nákupní seznam, pokud chcete
  • vždy hledám jedinečné řešení pro konkrétního člověka
  • čím složitější hledání bude, tím je to pro mě zábavnější
    (takže se nebojte, ani pokud v sobě máte totální chaos)
  • a mám i určitý šestý smysl a empatii, což mi také pomáhá

Co?


Kompletní určení Vašeho stylu (základní stylová konzultace) - podíváme se spolu na to, jaká jste, co se Vám líbí/nelíbí, do kterých typů byste teoreticky zapadala, ale hlavně, jaký je ten váš jedinečný, jakým dojmem působíte (trochu esotericky řečeno jakou máte duši, esenci nebo energii) a jakým dojmem tedy má působit Vaše oblečení

Textové a obrázkové materiály - jakmile Váš styl najdeme, dostanete na e-mail několik písemných a obrázkových materiálů, abyste neustále měla pohromadě vše o svém stylu, jaké se pro vás hodí materiály, detaily, typy střihů, atd.; jsou zahrnuty v základní stylové konzultaci

Protřídění a úklid šatníku - podíváme se, co už máte doma ve skříni a zbavíme se věcí, které se k Vašemu stylu nehodí... zjistíme, co by bylo vhodné doplnit a co jen stačí trochu přizpůsobit nebo zkombinovat s něčím vhodnějším, zkrátka, nájezd na Váš šatník s někým, kdo má nadhled (ano, já vím, ten svetr od babičky a tričko od kamarádky a tyto šaty, do kterých se už nevejdete, ale jsou z prvního rande... nechcete vyhazovat a právě proto potřebujete pohled zvenčí bez citové vazby)

Návrh (kompaktního) šatníku - pokud už máte svůj styl, ale nejste zrovna nadšenec do módy, nakupování, kombinování a nevíte, co přesně si nakoupit, abyste měla dostatek oblečení ve svém stylu pro všechny příležitosti a roční období, můžete si nechat udělat řešení na míru - prostě si řeknete, kolik věcí tak potřebujete, čemu se denně věnujete, jaký máte styl (potřebuji k němu ale nějaké materiály, buď ty co máte ode mě nebo si zařídíte vlastní) a já vám udělám seznam věcí, které potřebujete sehnat - a máte to bez starostí


Nákupní seznam na míru - ještě další ulehčení pro ty, které nakupování nebaví a nechce se jim ho příliš řešit, pátrat po internetu i kamenných obchodech a těžce shánět vhodné kousky... nechte si vyhotovit svůj návrh kompaktního šatníku nebo jen nákupů na jarní sezónu rovnou s odkazy na e-shopy, kde si můžete vhodné věci objednat - cenové rozpětí, velikost, počet věcí a preference (osobní vyzvednutí, vyzkoušení, materiály) si určíte sama

Doprovod na nákupy - samozřejmě není problém s Vámi přímo projít obchody a najít věci ze seznamu na místě, vyzkoušet, co k Vám sedí a budete mít jistotu, že Vám někdo řekne pravdu a zarazí Vás, když na sebe navléknete něco, co do vašeho stylu vůbec nepatří a chcete si to koupit jen "ze zvyku" :-)

Šití na míru - možná zjistíte, že je věci ve Vašem stylu těžké sehnat nebo máte jedinečné proporce těla a nesedí vám konfekční oblečení... v tom případě není problém se domluvit a nechat si některé věci (nebo kompletně celý šatník) ušít na míruJak taková konzultace probíhá?


Pro urychlení celého procesu po Vás budu chtít předem vyplnit tři dotazníky (každý asi na délku A4, někdy postačí jednoslovné odpovědi), ze kterých budu poté vycházet. Celkově si budeme hodně povídat - o Vás, jak se oblékáte v současnosti, proč, co Vás vedlo k vyhledání mé pomoci, jaká jste... Pak přijde praktičtější část, podíváme se na různé inspirativní obrázky (pokud chcete, zřídíme Vám Pinterest nástěnku nebo složku v pc s inspirací), najdeme, co Vás oslovuje, případně se podíváme do skříně a zhodnotíme, jak velké změny budou potřeba. V průběhu si budu dělat poznámky a pak dle všeho, co probereme a zapíšu si na konzultaci vytvořím doma přehled Vašeho stylu a ten Vám poté pošlu. Takže nebojte, vše budete mít hezky při sobě už napořád.

Kolik zabere času? Přibližně 3 hodinky, možná i víc, záleží na tom, kolik bude nejasností... někdy může být dokonce nutná druhá schůzka, ale pokud poctivě vyplníte dotazník a budete pravdivě odpovídat na otázky na konzultaci, není to pravidlem. Vaše spolupráce je klíčová. Jen Vy se znáte nejlépe. Předpokládá se, že opravdu svůj styl chcete najít, ne se jen někam zařadit a to vyžaduje trochu času a úsilí, jinak výsledky nebudou tak dobré a přesné a to by ani jedna z nás jistě nechtěla.

Ukázkové materiály ke stažení včetně ukázkově vyplněných dotazníků ZDE.

Kde a kdy?

Návrh šatníku a seznam na míru je možno udělat po internetu zasláním materiálů skrze mail, takže odkudkoli kamkoli.

Pro ostatní služby je nutné osobní setkání. Konzultace s určováním stylu probíhají ideálně u Vás doma - vyhneme se tak vyrušování, můžeme rovnou nahlédnout do šatníku, vyzkoušet nějaké oděvní kombinace, apod. Pokud Vám to z jakéhokoli důvodu vadí, můžeme se setkat třeba v kavárně či čajovně. V Brně je možnost přijít i ke mně domů, především pro šití složitějších oděvů na míru to doporučuji.


Města

Brno - kompletní služby, dle domluvy přes týden a některé víkendy
Ostrava - vše kromě šití na míru, dle domluvy v rozmezí pá-út (jednou do měsíce)
Praha - vše kromě šití na míru, pokud se na stejný den domluví 3 a více zájemkyň

Pokud jste z jiného města, jsou zde tři možnosti:
a) město nepříliš vzdálené od Brna či Ostravy - platí stejné časové podmínky jako pro tato města, + proplácíte cestu
b) jste ochotni přijet do města, kde jsou služby poskytovány a sejít se mimo svůj domov
c) pokud není A ani B možné, bohužel Vám nepomůžu... ale je možné, že v budoucnu zajistím konzultace i jinde


Za kolik?

Aktuální ceník od 21. 1. 2017

Kompletní určení Vašeho stylu: základ 400,- + 200,-/hod (tedy např. 3 hodinová konzultace za 1000 Kč)

Textové a obrázkové materiály: zdarma v ceně konzultace, přijdou Vám automaticky na e-mail

Protřídění a úklid šatníku: 400 Kč/hod

Návrh (kompaktního) šatníku: 2000 Kč

Nákupní seznam na míru: 1000 - 1800 Kč (bez návrhu šatníku, cena dle rozsahu seznamu)

Doprovod na nákupy: 400 Kč/hod

Šití na míru: dle ceny materiálu a náročnosti zpracování, např. sukně a topy i do 1000 Kč, mikiny, šaty a kalhoty cca 1500 - 2000, kabáty 3000 a víc


Platí se hotově při osobním setkání nebo předem převodem na účet.

Kontakty

Nerisa Žůrková
IČO: 05218349
Sídlo: Gen. Janka 5, 709 00, Ostrava 9
Osobní odběr, šití na míru, stylové poradenství: Brno-město
e-mail: nerisazurkova@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama