Aktuálně

Ukončení provozu blogu

24. února 2017 v 15:22 | Nerisa
Počínaje dneškem tento blog končí svůj provoz na doméně blog.cz

Staré články byly převedeny na nový web http://blog.nerisazurkova.cz, kam odteď budou přibývat všechny nové články. Takže nebojte, o nic nepřijdete, články budou i nadále každé úterý, pouze na nové adrese. Co bylo zde prozatím zůstává, dokud nebude blog v průběhu příštích několika měsíců smazán.

Děkuji, že jste tento blog navštěvovali a četli články a doufám, že se mnou zůstanete i na nové adrese.

Možná pro vás bude i co do orientace a grafiky pohodlnější :-)

Stylové poradenství

29. listopadu 2016 v 11:54 | Nerisa
Tak už víte, jaký je ten Váš styl? Ten jedinečný, který je vlastní jen a pouze Vám? Možná relativně odpovídá některému z klasických, rozšířených či aktuálně módních stylů, možná je směsicí vícero nebo úplně jiný. Svými články zde na blogu se snažím (prozatím jen) ženám pomáhat, aby svůj styl našly. Jak jsem již jistě zmínila a ještě mnohokrát zmíním, mně samotné to trvalo roky a prošla jsem si mnoha různými články, zkouškami a hledáním, než jsem v něčem zakotvila. V některých věcech jsem totiž strašná perfekcionistka. A chci aby můj vnější styl oblékání perfektně odrážel, jaká jsem uvnitř. Nespokojím se s ničím polovičním :-)

Chystám sérii článků o stylových esencích, které Vás třeba dostanou ještě blíže, ale pokud Vám články nestačí a máte pocit, že takhle se nikdy nenajdete... nebo nechcete vše pročítat a chcete řešení hned, od někoho, kdo už to zná a prošel si tím... můžete si mě "najmout" coby stylovou poradkyni :-)


Proč?

Protože vím, jak otravné je roky nevědět, co si obléknout, co ke mně sedí, v čem se budu cítit dobře a sama sebou a co mi sluší. Koukat do skříně, kde je dost věcí, ale na žádnou z nich jaksi nemám náladu. "Nemám co na sebe." Chodit po nákupech a odcházet vždycky zklamaná, protože to pořád ještě není "ono" a číst hromady článků a zkoumat různé typologie, abych zjistila, že se vždycky někde najdu, ale pořád necítím, že to jsem 100% já. Vím to a prošla jsem si tím a vyřešila jsem to. A proto dokážu pomoci i Vám :-)


V čem jsem jiná než ty ostatní stylové poradkyně, kterých je všude dost? Můžu Vám říct, kam zapadáte podle barevné nebo jiné typologie a co nosit, aby se zakryl "velký zadek", ale o to mi nejde. Já mám fascinaci pro jedinečnost. Každý člověk je jiný. Některého prokouknete hned a snadno mu určíte jeho styl (myslím, že většina takových ani stylistku nutně nepotřebuje), ale někdo je tak složitý, že se v sobě sám nevyzná a potřebuje trochu pomoci a nadhledu. A mě vyloženě baví lidská psychika, proto se zajímám o psychologii... a baví mě poznávat, jaký někdo je, v čem je jedinečný a podle toho ho obléknout. Nemám vlastní typologii. Nechci se něčím takovým omezovat. Různými oděvními styly se při hledání osobních stylů inspiruji, ale nedržím se jich striktně.


Stručně řečeno, jsem jiná, protože:
  • oblékám dle povahy, ne pouze tělesných proporcí a módy
  • nemám vlastní typologii a neomezuji se ani na žádnou jinou
  • dodám Vám k Vašemu stylu množství materiálů, obrázků a inspirace
    nebo dokonce celý návrh šatníku a nákupní seznam, pokud chcete
  • vždy hledám jedinečné řešení pro konkrétního člověka
  • čím složitější hledání bude, tím je to pro mě zábavnější
    (takže se nebojte, ani pokud v sobě máte totální chaos)
  • a mám i určitý šestý smysl a empatii, což mi také pomáhá

Co?


Kompletní určení Vašeho stylu (základní stylová konzultace) - podíváme se spolu na to, jaká jste, co se Vám líbí/nelíbí, do kterých typů byste teoreticky zapadala, ale hlavně, jaký je ten váš jedinečný, jakým dojmem působíte (trochu esotericky řečeno jakou máte duši, esenci nebo energii) a jakým dojmem tedy má působit Vaše oblečení

Textové a obrázkové materiály - jakmile Váš styl najdeme, dostanete na e-mail několik písemných a obrázkových materiálů, abyste neustále měla pohromadě vše o svém stylu, jaké se pro vás hodí materiály, detaily, typy střihů, atd.; jsou zahrnuty v základní stylové konzultaci

Protřídění a úklid šatníku - podíváme se, co už máte doma ve skříni a zbavíme se věcí, které se k Vašemu stylu nehodí... zjistíme, co by bylo vhodné doplnit a co jen stačí trochu přizpůsobit nebo zkombinovat s něčím vhodnějším, zkrátka, nájezd na Váš šatník s někým, kdo má nadhled (ano, já vím, ten svetr od babičky a tričko od kamarádky a tyto šaty, do kterých se už nevejdete, ale jsou z prvního rande... nechcete vyhazovat a právě proto potřebujete pohled zvenčí bez citové vazby)

Návrh (kompaktního) šatníku - pokud už máte svůj styl, ale nejste zrovna nadšenec do módy, nakupování, kombinování a nevíte, co přesně si nakoupit, abyste měla dostatek oblečení ve svém stylu pro všechny příležitosti a roční období, můžete si nechat udělat řešení na míru - prostě si řeknete, kolik věcí tak potřebujete, čemu se denně věnujete, jaký máte styl (potřebuji k němu ale nějaké materiály, buď ty co máte ode mě nebo si zařídíte vlastní) a já vám udělám seznam věcí, které potřebujete sehnat - a máte to bez starostí


Nákupní seznam na míru - ještě další ulehčení pro ty, které nakupování nebaví a nechce se jim ho příliš řešit, pátrat po internetu i kamenných obchodech a těžce shánět vhodné kousky... nechte si vyhotovit svůj návrh kompaktního šatníku nebo jen nákupů na jarní sezónu rovnou s odkazy na e-shopy, kde si můžete vhodné věci objednat - cenové rozpětí, velikost, počet věcí a preference (osobní vyzvednutí, vyzkoušení, materiály) si určíte sama

Doprovod na nákupy - samozřejmě není problém s Vámi přímo projít obchody a najít věci ze seznamu na místě, vyzkoušet, co k Vám sedí a budete mít jistotu, že Vám někdo řekne pravdu a zarazí Vás, když na sebe navléknete něco, co do vašeho stylu vůbec nepatří a chcete si to koupit jen "ze zvyku" :-)

Šití na míru - možná zjistíte, že je věci ve Vašem stylu těžké sehnat nebo máte jedinečné proporce těla a nesedí vám konfekční oblečení... v tom případě není problém se domluvit a nechat si některé věci (nebo kompletně celý šatník) ušít na míru

Pro milovníky fantasy a zájemce o kurzy

26. září 2016 v 13:27 | Nerisa
Milujete fantasy, ať už hry, literaturu, seriály či larpy? Zajímá vás fantasy oblečení? Chcete se o něm dozvědět víc? A chcete třeba i pomoci s vylepšením tohoto webu?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, vyplňte mi prosím dotazník o fantasy oblékání. Můžete se do toho samozřejmě pustit i když jste o něm nikdy neslyšeli anebo si nejprve přečíst něco z místní rubriky fantasy. Výsledky průzkumu poslouží ke zkvalitnění nabídky e-shopu a také k lepšímu výběru témat pro články do rubriky fantasy zde na blogu.


A také prosím, pokud máte známé, kamarády, rodinné příslušníky a další, které fantasy také zajímá, rozšiřte dotazník i mezi ně aby se dostal k co nejvíce lidem. Chci totiž touto cestou nejen zjistit, jaké věci by se líbily, ale také trochu zvýšit povědomí o tom, že i něco jako fantasy oblečení existuje. Děkuji :-)

Pokud byste také měli zájem o to, abych třeba spustila stylové konzultace, hlasujte dole v anketě u tohoto článku, příp. pokud jste i na seberozvoj celkově a duchovnějšího ražení, vyplňte také anketu pod článkem na druhém blogu ZDE.

Co se kurzů týče, je několik možností, jak by konzultace probíraly. Možná by mohlo být i skupinové, volnější cvičení, ale přednost bych dala individuálním sezením, kde by se rozebíralo jaké oblečení k vám nejlépe půjde (z hlediska vaší povahy, životního stylu a osobních preferencí), příp. by se nakouklo do vaší skříně a trochu by se probrala. Částka za takové sezení zatím není přímo určena, pro první zájemkyně (příp. zájemce, jsem ochotná zkusit to i s muži, ačkoli jsem zatím psala hlavně pro ženy :-)) by byla asi nižší, než zjistím, nakolik to bude celé náročné časově i nervově :-) Počítejte přibližně s částkou 500 - 900 Kč, což je méně, než si obvykle účtují jiní. A ano, jistě, můžete najít i někoho jiného. To asi záleží na tom, jaký přístup vám vyhovuje, jestli chcete něco více zaměřeného na barevnou typologii (ačkoli to také umím) anebo vyloženě oblékání dle osobnosti (to spíše dělám). U skupinových akcí by se cena řídila dle počtu účastníků.

Pokud se chcete naučit šít, možnosti jsou také. Hlasujte po rozkliknutí celého článku a máte-li známé, kteří by mohli mít také zájem, odkažte je, prosím, na anketu také. Pokud chcete hlasovat pro více možností, v anketě zaklikněte tu podle vás nejzajímavější a zbytek vypište do komentářů.

Nevyzpytatelná čarodějka a pár fotografických tipů

20. září 2016 v 9:15 | Nerisa
Podzim je konečně tady a s ním i kolekce na podzim a zimu. Oproti letní je temnější, taková... čarodějnická :-) Tentokrát jsme fotily na místě, které se dá s velkým množstvím fantazie nazývat lesem. A fantazii my máme. Jen to listí se změnami barev nijak nespěchá. Snad tedy prominete, že nám trochu tu atmosféru podzimního lesa kazí.

Ve fotografování jsme amatérky, proto se stále ještě učíme. Vždy se mi velmi líbily atmosferické obrazy a fotografie, zkrátka fantasy umění, proto jsem také chtěla fotky oblečení fotit venku v lepších kulisách, než je klasické bílé plátno. Venkovními podmínkami a nedostatkem světla mezi stromy trochu utrpěla ostrost, ale to nám snad prominete.


Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme...


Musím přiznat, že tentokrát jsme si focení neužily tak jako minule. Přišly jsem v náladě, která sama o sobě nesváděla k přílišnému hraní si a zkoušení různých póz, pouze den předem jsem si nachystala rekvizity. Pár slov k rekvizitám: Všechny jsou moje. Normálně se mi doma válí čarodějnická hůlka, balíček tarotu, kovová lampa (koupena coby noční osvětlení na larp) a černá kniha, která není knihou zaklínadel, ale svým způsobem se tomu blíží. Konkrétně jde o knihu Goth: Magická stránka temné kultury. Nakonec se mi tam hodila víc než vyloženě čarodějnické knihy (skutečně, i takové věci doma mám). Bylo by škoda toho nevyužít a nepřehnat to trochu s čarodějnickým vzhledem, když už k tomu celá kolekce inklinuje :-)

A nyní pár tipů pro vás, kteří třeba také fotíte oblečení (třeba na vinted, když prodáváte něco ze svého šatníku). Budou to především tipy jakým chybám se vyvarovat, tedy co nedělat.

Facebookové stránky

22. července 2016 v 18:40 | Nerisa Žůrková
Dobrá zpráva pro fanoušky našeho blogu, e-shopu a oblečení. Dneska jsme spustili vlastní facebookovou stránku, kde můžete sledovat všechny novinky od nás. Nejen, co se píše zde na blogu, ale také co jsme změnili na Fleru (kde máme e-shop). Dozvíte se, jak probíhají přípravy podzimní kolekce, co plánujeme do budoucna, můžete komentovat příspěvky a vyjádřit se k chystaným akcím. Vyjádřete svůj názor, např. co byste si přáli za články dál, co vám tu chybí, jestli se líbí nové návrhy, apod. Zde se bude samozřejmě psát i nadále, ale pouze delší články, kratší oznámení apod. budou k přečtení tam.
Jak jsme fotili naši kolekci

11. července 2016 v 9:20 | N.
Již tomu budou dva měsíce, kdy začala reálně vznikat naše první kolekce, ačkoli návrhy a nápady přicházely daleko dříve. Práce na ní bylo hodně, i přes to, že čítá pouhých 8 kusů. Více nám pro začátek připadalo zbytečné, navíc jsme začali s prodejem relativně pozdě, až na začátku července, když je část léta stejně pryč. Navíc letošní léto je chladné a deštivé. Cesta tvorby byla hrbolatá, bylo nutné nakoupit vybavení, např. fotoaparát a stativ, který jsme vůbec neměli a také nový stroj, neboť starší všechno nezvládal. Následovalo shánění látek a tvorba a zkoušení, což se také, jak už tomu tak bývá, neobešlo bez několika zádrhelů. Např. jeden top, který byl ještě v plánu, nakonec vůbec nevznikl a některé materiály u dodavatele došly, než se vůbec povedlo kolekci dokončit. Teď se však našly alternativy, věci se dokončily, došily a zbývalo už jen nafotit, aby bylo všechno v pořádku a připraveno k prodeji.


Jako místo focení bylo zvoleno jezero, odpoledne se sbalily věci (samozřejmě ty k focení, ale pro jistotu i ručník a pořádná lahev vody) a jelo se. První výzvou bylo najít vhodné místo, neboť teplé počasí minulého úterý lákalo některé místní ke koupání a jiné k procházkám nebo projížďkám na kole. Naše paní fotografka byla z kolemjdoucích poněkud nervózní, někteří navíc zvědavě pokukovali nebo komentovali, ale i přesto se focení zvládlo.

Jezerní království

8. července 2016 v 22:09 | N.
Když loni vznikl tento blog, byl výsledkem dvou myšlenek. Prvním cílem blogu bylo pomoci lidem hledat jejich styl, přiblížit různé styly, jak se oblékat dle barevné typologie, postavy, apod. Zkrátka poskytnout dostatek informací k hledání sebe sama (nejen) v oblékání. Druhým cílem pak bylo tvořit a propagovat oblečení, které doteď není příliš rozšířené - a to oblečení inspirované fantasy, ale také trochu historií a romantické. Zkrátka něco trochu neobvyklého, našeho.

Chceme začít zlehka, tak, aby první kolekce byla ještě běžně nositelná a časem se budeme posunovat více k tomu fantasy. Proč? Protože mi osobní zkušenost s gothickou subkulturou přinesla důležité poznání. Pokud jste nějak neobvyklí, dávkujte to po troškách. Je snažší začít nejprve nosit jen běžné černé oblečení a pak postupně přidávat, krajky, řetězy... a za chvíli už je každý tak zvyklý, že zapomene, jak jste vypadali předtím. Výborný tip pro každou změnu stylu, mimochodem, pokud se necítíte na náhlý šokující zvrat a komentáře ostatních.

Naše první kolekce je spíše romantická, zasněná, inspirovaná vodním královstvím, vílami a bohyněmi. Modrá barva, pro běžné nošení méně obvyklé materiály jako šifon a satén, však se podívejte sami. Je to začátek, ale jsme rádi, že se povedl a oblečení skutečně spatřilo světlo světa. Další kolekci pak plánujeme na podzim a ještě není přesně rozhodnuto, jak bude vypadat. Chceme se inspirovat larpy, fantasy a loveckou tematikou, především šlechtickými hony, ale je to teprve v mlhavých obrysech. Tak uvidíme. Možná se dočkáte i nějaké té ankety a budete se moci podílet na rozhodování.

Prozatím se můžete pokochat našimi výtvory TADY a příště očekávejte článek o tom, jak jsme byli první kolekci fotit (s pár "nepovedenými" fotkami pro pobavení :-)).

Zde je přehled všech modelů:

top Pomněnka + sukně Vodní víla


 
 

Reklama