Ostatní styly oblékání

Bohémský styl

22. listopadu 2016 v 11:19 | Nerisa
Bohémský styl je jedním z těch stylů, který není čistě o oblečení, ale vychází z určitého životního stylu, přesvědčení. Inspiruje se někdejšími kočovníky, tím, jak žili a jak se oblékali. Nám se slovo bohém spojuje s nespoutaným životem, alkoholem, románky a finanční a celkovou nezodpovědností. Skutečný bohém není nutně nepochopený umělec na drogách. Bohémové si váží své svobody, přírody, odmítají často materiální hodnoty. Mohou hodně cestovat a žít v přívěsu, mohou mít ekologický domek, který postavili vlastními silami, mohou žít navenek docela normálně, ale nikdy se nenechají spoutat. Zkrátka mají svou hlavu, žijí po svém - a to po svém může vypadat různě, ale pořád se drží svých hodnot. Mezi takové hodnoty (mimo svobodu a lásku k přírodě) mohou patřit třeba upřímnost, přirozenost a přátelství. Umění je pro ně také důležité, neboť jej považují za čisté vyjádření své duše, jednu z mála nezkažených věcí na tomto světě. A obvykle žijí v přítomném okamžiku spíše, než by se zabývali minulostí a budoucností. To je součást jejich svobody - minulost a budoucnost totiž často výčitkami a strachem odvádí od štěstí, které můžeme prožívat právě teď.

boho gypsy fashion - Google Search:

Bohémové mají spoustu otázek. Třeba proč by měli zatraceně respektovat někoho, kdo si to nezaloužil? A ne, titul nestačí k tomu, aby si někdo zasloužil úctu. Proč mají nakupovat hromady oblečení ušitého vykořišťovanými dělníky v zahraničí, každou sezónu, když jim jedna sukně vystačí na tak dlouho, než se úplně roztrhá? Proč znečišťovat matku Zemi, bez které nepřežijeme? Proč lhát, přetvařovat se a dělat cokoli proti svému svědomí jen proto, aby je ostatní měli rádi? Proč se vlastně řídit rozumem a srdcem jiných místo svého? Obvykle na tyhle otázky žádné rozumné odpovědi nenachází. Takže na to kašlou. Nebudou se chovat dle očekávání společnosti. Jsou sví. A to je zhruba celé jejich tajemství.

Jejich styl je stejně svobodný, uvolněný a barevný jako jejich osobnost. Většinou volí volnější oblečení, inspirují se zmíněnými kočovníky, cikány, exotickými zeměmi, přírodou. Materiály jsou přírodní, vlasy dlouhé, rozpuštěné (nebo v copu), běžné jsou hrubé bavlněné krajky, vrstvení, šátky, mnoho šperků z kůže, dřeva, korálků, ... Různorodost je v tomto stylu opravdu velká a dokonce už se z něj stalo samostatné mmódní odvětví, které má ovšem s původním bohémským stylem jen pramálo společného, resp. má kousky jeho vzhledu, ale je to pouze maska navenek bez vnitřního přesvědčení, které bohémové mají. Abych tak řekla, dlouhá sukně a halena z vás bohéma neudělá o nic více než jakýkoli jiný styl. Vždy by to mělo vycházet zevnitř ven. A proto se může srdcem bohém oblékat zcela jinak, než je běžné a někdo se obléká jako bohém jen proto, že je to zrovna móda. Tak je to ostatně se spoustou stylů.

in love with the mix of boho-feminine and rocker edge: my personality rolled…:

Ovšem nic nám ne-bohémům nebrání v tom se nechat trochu inspirovat, pokochat se a obdivovat styl těch, kterým skutečně patří. Proto zde přikládám několik ukázkových nástěnek s inspirací pro bohémský styl :-)Styl svůdkyně

22. května 2016 v 8:44 | N.
Někdo se obléká, aby udělal dojem, získal si vážnost nebo aby se cítil pohodlně. Je tady však jeden typ, který se obléká tak, aby neustále přitahoval pohledy mužů. Neznamená to nutně, že je snadno k mání, spíše potřebuje obdiv. Baví ji chtivé pohledy mužů i závistivé nebo pohoršené pohledy žen. Chce poutat pozornost a je ráda jejím středem. Může to být žena, která má ráda muže a flirt anebo Femme fatale, která svého šarmu a těla využívá k manipulaci s ostatními.

:

Každopádně má svůj oděvní styl, který se vyznačuje především tím, že je sexy. Ví přesně, jak věci nakombinovat, aby vždy bylo něco vidět - dekolt, nohy, záda. A pokud nmůže nic ukázat, třeba kvůli počasí, alespoň si vezme dostatečně upnuté oblečení na to, aby ponechávalo jen málo prostoru fantazii. Obvykle je velmi hrdá na své tělo a pečuje o něj tak, aby stálo bylo na co být hrdá. Nějaké to kilo navíc se zakryje nebo využije jako přednost (ne každý je na hubené). Její sebevědomí, osobitý šarm a schopnost zapůsobit pak zakryje každý fyzický nedostatek. Může budit obdiv i pohoršení, ale to jí nezabrání v tom, aby byla sama sebou. Tyto ženy mají tu smůlu, že jsou někdy zaměňovány s hloupými, povrchními nebo promiskuitními, ačkoli to tak vůbec nemusí být. Zdálo by se, že když tak bezostyšně předvádí a využívají své tělo, nemají žádné jiné přednosti. Každá žena je ale něčím zajímavá, něčím víc, než jen svou fyzickou schránkou.

Bez čeho se tedy neobejdou? Mají rády výraznější make-up (nebo alespoň nějaký), vysoké podpatky, oblečení na tělo, hlubší výstřihy, průhlednost, krátké sukně, minišaty, vysoké kozačky, podvazky a všemožné krásné prádlo, miniaturní kraťásky, topy, které odhalují bříško, dlouhé sukně s rozparkem, zkrátka cokoli, co upoutá a povzbudí fantazii. Většinou nepotřebují rady stylistů, aby vypadaly a cítily se dobře.


Sportovní styl

16. května 2016 v 8:13 | N.
Jen okrajově si připomene i pár stylů oblečení, které jsou velmi běžné, přesto zde na webu nedostanou tolik místa, neboť není nutné je hlouběji rozebírat. Sportovní žena či muž mají na výběr z velké škály oblečení, nosí to, co je běžně v obchodech a co často nosí i lidé, kteří na to povahu nemají. Sportovní je obecně uznáváno, nelze tím v zásadě nic zkazit, jedině pokud se dostanete na nějakou oficiání událost vyžadující elegantnější oděv (svatba, pohovor, divadlo, atd.).

Outer Limits:

Sportovní člověk se pozná jednoduše, již na první pohled a pokud jste sportovní, tak to obvykle víte. Máte v lásce sport či jakoukoli jinou fyzickou aktivitu, věnujete se běhání, posilování, fotbalu, basketbalu, horolezectví, túrám, cestování, ... pohyb je vaše vášeň a se svým tělem máte blízký vztah. Znáte jeho fyzické limity a rádi je překonáváte. Jste přímí, otevření, nebaví vás společenské hry (proto i v divadle býváte jen výjimečně), většinou nemáte obtíže s řešením problémů, máte praktický přístup k životu, žádné velké snění. Chcete vše pohodlné, praktické, aby to nepřekáželo pohybu, proto jsou šperky a jiné doplňky zbytečností. Opasek má jako jedinou funkci jen držet kalhoty a taška je nejlepší přes rameno, nejlépe ještě křížem, aby za žádných okolností nepadala. Milujete tenisky, často i značkové. Vaše nejčastější oblečení na ven jsou džíny a tričko, navrch ještě tak bunda. Na doma vytahané tepláky. Účes? Jednoduchý culík. Nepotřebujete se dlouho šlechtit, líčení je ztráta času a oblečení - dokud je to čisté a pohodlné, tak co? Hodí se k vám barvy, proužky, k ženám i krátké sukně, protože mívají vysportovanou postavu, kterou někdy rády převádí. Jen žádné podpatky a šperky. Hezky jednoduše.
PS: Existují samozřejmě i sportovní typy, které se zajímají o módu a o svůj vzhled, ale je to spíše neobvyklé než pravidlem. Samozřejmě jste sem mohli zavítat kvůli tomu, že se někomu v okolí vaše oblékání nelíbí. Např. maminka si přeje, aby byla sportovní dcera víc elegantní, apod. 
 

Reklama