Tipy, triky a trendy

Dámy, nosíte podvazky?

4. října 2016 v 10:34 | Nerisa
Podvazky. Co ve vás to slovo vyvolává? Pohoršení? Zvědavost? Chuť se červenat? Možná zájem? Ne, neptám se, jestli jste si o svatební den vzaly modrý podvazek, zajímá mě, jestli máte ve skříni podvazkové punčochy, potažmo, podvazkový pás. Že ne? A proč ne? Dobrá, uznávám, není to pro každého. Ale jak zjistíte, jestli vám něco sedí, když to ani nezkusíte?

Samozřejmě nemá význam nosit podvazkové punčochy, když vůbec nenosíte šaty. Pokud jste typ zbožňující kalhoty a pohodlí, zřejmě pro vás nebudou to pravé nebo snad jedině jako malé zpestření do ložnice. Ano, drze naznačuji, že je lze nosit i ven, alespoň tedy za jarních a podzimních teplot. Zkoušela jsem to? To si ponechám jako své malé ženské tajemství :-)

Dovolte mi tedy vysvětlit, proč byste měly zvážit koupi tohoto lehce provokativního prádla:

1. Zvýšíte si sebevědomí. Dokonce i dámy plusových velikostí mohou být překvapeny, jak moc se budou samy sobě v zrcadle líbit s takovými punčoškami. Vhodné je ovšem volit černou barvu punčoch.

2. Budete mít své malé tajemství. Muži by to možná nepochopili, ale vy ženy mě chápat budete. Mít své malé, lehce nemravné tajemství, je potěšující a osvobozující pocit. Oživení jinak nudného dne. Jen vy víte, co máte pod šaty na sobě a nikdo jiný to nezjistí, pokud nechcete :-)

3. Pokud máte odvahu, můžete je nosit viditelně třeba ke kraťasům nebo k minišatům. Toto je bod pouze pro provokativní, odvážné paní a slečny anebo možná tip do ložnice. Skutečně jsem však již potkala na ulici slečny, které měly lem punčoch záměrně viditelný - a vůbec mi to nevadilo. Jenomže to je možná také tím, že jsem velmi tolerantní vůči stylovým výstřelkům ostatních a v zásadě je podporuji. Méně invazivní jsou aktuálně moderní punčošky, které jsou vcelku, ale díky svému vzoru vypadají, jako by byly podvazkové.

4. Mužské reakce. Ať už chcete udělat dojem na manžela nebo nový objev, jistě bude příjemně překvapen. Říkám překvapen, protože málo Češek nosí podvazky, natož mimo ložnici. Nebude to čekat a vy si naženete pár bodů na stupnici "jedinečná, sebevědomá žena". Jistě ho to nenechá chladným.


Nechci však, abyste článek pochopily jako rady pro zpestření manželského sexu nebo jak se stát koketou snadno a rychle. Hlavní důvod proč doporučuji vyzkoušet nošení podvazků je totiž právě víra, že se s nimi budete vy samy cítit krásnější, sebevědomější, uvolněnější, divočejší, zkrátka, více žensky a dobře. Proto stojí za zkoušku si nějaké pořídit, i kdyby to bylo jen proto, abyste se v nich občas prošly doma pro svůj vlastní pocit :-)

Tipy na závěr: Samodržící punčochy jsou někdy pěkné potvůrky, proto nespoléhejte na to, že zůstanou na místě bez připevnění na podvazkový pás, dokud si to neozkoušíte. Nevyrážejte v nových na žádné dlouhé pochody, když nevíte, jestli se udrží tam, kde mají. Vyhnete se tak nepříjemnému trapasu. Pás by měl právě tento problém řešit, proto je svým způsobem i praktický.

Pokud nevíte, jaké kalhotky k pásu zvolit, jasnou volbou jsou buď tanga nebo - pokud se v nich necítíte - barevně ladící klasické kalhotky. Záleží však na typu pásu. Samozřejmě si nemusíte s laděním dělat starosti, pokud se nikomu nechcete ukazovat, ale i tak jsou mezi námi ženy, které musí mít sladěné prádlo i když ho nikdo jiný nevidí.

Podobně jako podvazky dokáže na psychiku ženy působit i různé hezké prádlo, ať už na běžné nošení nebo pro speciální příležitosti. Nebojte se udělat ze svých volných víkendů speciální příležitost a nosit je jen pro sebe. Pro nás ženy je krása velmi důležitá, potřebujeme se cítit krásné - a nemá smysl si ten pocit odpírat jen proto, že jsme samy nebo naši muži naši krásu po dlouholetém soužití začali přehlížet. Mnoha ženám už se prokázalo, že nejprve musí zapracovat na svém pocitu ze sebe a pak automaticky následuje i ocenění muže. Jinak řečeno, dělejte vše pro to, abyste se cítily krásné i když jste samy :-)


Femme fatale

27. září 2016 v 11:57 | Nerisa
Muži po nich zoufale touží a ženy jim závidí. Osudové, nebezpečné ženy se ukázaly ve filmech dvacátého století a i dnes jsou stále zajímavým tématem. Být zlobivou holčičkou přináší dojem zapovězenosti, něčeho špatného, nemravného, tajemného a lákavého. Dnes už se nenosí chodit do kostela a za každý hříšek odříkat otčenáš. Hřešíme schválně a s potěšením. Tedy, některé z nás. Ty nejhorší z nejhorších? Nebo za ten obraz může jen nepochopení a závist ostatních, které si netroufnou být natolik drzé a jít si za svým?

Možná jste o femme fatale nikdy neslyšeli. Jak asi vypadá, jak se chová, říkáte si? Nepředstavujte si ji jako domácí puťku, která si po večerech čte knihu Muži milují potvory, aby se naučila manželovi také někdy říct NE na jeho rostoucí nároky. Osudová žena by takové knihy mohla psát, ale nejspíš ji to ani nenapadne. Proč by se vzdávala svých fíglů a tajemství, když jde o jedny z jejích nejcennějších komodit? Femme fatale je směsice velkého sebevědomí, nezávislosti, drzosti a kapky tajemství a rizika. Nežije podle cizích pravidel a nenechá se spoutat. Na prvním místě má vždycky sebe a rozhodně se nevzdá svého životního stylu pro nějakého muže. Často je to tak, že již měla mnoho mužů (sex je pro ni zábava, nikoli závazek) a poznala je natolik, že ji žádný nedokáže nadchnout a přesvědčit, že je jiný. Žádný zkrátka nestojí za to, aby se pro něj vzdávala své svobody.

Zní to feministicky? Některé pomyslné femme fatale mohou být feministky a dokonce chovat nenávist k mužům a mstít se jim. Také mohou být hysterické, velmi charismatické a bezcitné, jdoucí přes mrtvoly. Femme fatale může být ztělesněním jak sebelásky a ženské nezávislosti, tak zkázou pro všechny, kteří jí propadnou. Těžko si hledá přátele, je vlk samotář. Osudová žena je dokonalá, nedosažitelná. Nedopustí, aby ji muž viděl bez make-upu a s natáčkami (proto si muže domů nezve a nepřespávají u ní), pokud je nosí, nikdy neztrácí klid a víru v sebe a svou krásu. Femme fatale si nelze představit v situaci, která by byla jakkoli trapná, směšná, vždy je dokonalá. Málokdy ji lze spatřit za denního svitu, je jako noční přízrak, tajemství, které se nedá chytit. Z tohoto jistě chápete, že stoprocentní osudová žena, jak si ji představujeme, vlastně ani nemůže existovat.

.:

Tetování - láska na celý život?

15. července 2016 v 13:37 | N.
Existují lidé, kteří tetování odsuzují a pak takoví, kteří je milují. Do které skupiny patříte vy? V dnešní době různorodosti a tolerance snad do té druhé - anebo vás tento "fenomén" nechává zcela chladnými. Důvodů proč si pořízení tetování nejméně třikrát rozmyslet je dost. Tetování je permanentní. Dnes už je sice možné ho odstranit, ale je to velmi drahé a bolestivé, tak radši počítejte s tím, že vám zůstane až do smrti. Není dvakrát moudré si nechat vytetovat králíčka, který vám za deset let začne připadat stupidní.

Řekněme ale, že si chcete nějaké pořídit. Co musíte zvážit dál? Tak za prvé, samozřejmě, motiv, velikost, složitost provedení a umístění. Ideálně jste tohle rozhodli ještě dřív, než jste se rozhodli pro samotné tetování. Pokud totiž máte něco nosit na svém těle až do smrti, nejlepší je, když to pro vás má hluboký význam. Jsou lidé, kteří si pořizují tetování jen proto, že je to "cool" nebo si chtějí něco dokázat. To první nedoporučuji. To druhé není až tak špatný důvod. Pokud si totiž pořídíte tetování jako důkaz své odvahy a přizpůsobíte tomu třeba i motiv, v tu chvíli pro vás dostává význam. Na svou odvahu můžete být hrdí až do smrti, ne?


54 Absolutely Fabulous Colorful Tattoo DesignsMožných motivů existují tisíce a výběr máte velmi pestrý. Stačí zapátrat na internetu anebo si můžete vlastní motiv i nakreslit, pokud máte umělecké sklony. Můžete si vybrat něco obvyklého, jako jsou květiny, motýli, růže, kotva, apod. Můžete si nechat vytetovat dílo nebo část díla oblíbeného umělce (časté třeba u gothiků). Určitý symbol, třeba symbol svého znamení je také dobrou možností. Nebo cokoli jiného, fantazii se meze nekladou. Čím větší, složitější a barevnější motiv, tím dražší. Pokud chcete tetování, počítejte nejméně s tisícovkou (za malé, nepříliš složité, jednobarevné).

Základní kousky u různých stylů

16. března 2016 v 10:40 | N.
Ideálně už máte jasno v tom, co chcete nosit, co je ten váš styl a nepotřebujete další pomocné prostředky k jeho určení. Naneštěstí nežijeme v ideálním světě a (nejen) z vlastních zkušeností počítám s tím, že tak snadné to není. Proto dnes zmíním základní kousky několika stylů, abyste získali lepší představu o tom, jak vypadá jádro stylu a jak by tedy mohlo vypadat i to vaše.Kostkovaná košile - sportovní, pánský, country, ... základ mnoha stylů. Jen ty boty se ke zbytku nehodí.:
Kostkovaná košile - sportovní, pánský, country, ... základ mnoha stylů. Lze ji kombinovat s různými typy kalhot a některými sukněmi. Dříve součást pánského šatníku, dnes je pro ženy naprosto běžná. Některé ji nosí ve volném čase, na práci či na zahradu, jiné si bez ní neumí představit téměř žádný outfit. S kloboukem připomíná právě country nebo nějakou cestovatelku, kožené kalhoty s batůžkem inklinují spíše k rockovému stylu. Boty se ke zbytku vůbec nehodí, takže ač je outfit na první pohled docela sladěný, při bližším zkoumání - chaos. Pro účely tohoto článku nás ale stejně zajímá jen košile.
 
 

Reklama